Palīdzi man tevi saprast. Desmit frāzes, kas var apslāpēt konfliktu 0
Kad atmosfēra sakarsusi, ir laiks būt taktiskiem un izvairīties no strīda. Mēs zinām desmit frāzes, kas palīdzēs stiprināt attiecības.
Uztaisīsim pārtraukumu, apdomāsim visu un pieņemsim lēmumu
Lai apturētu negatīvā noskaņojuma un pretenziju lavīnu, labāk ir pārtraukt vārdu apmaiņu, atslābināties un padomāt – kāpēc vispār šis strīds sākās? Varbūt vienkārši jums abiem ir slikts garastāvoklis un gribas izlādēties? Ja tā, tad pēc pārtraukuma jūs nedaudz atslābināsieties, nomierināsieties un konflikta cēlonis jau būs pagaisis.
Padomāsim kopā, kā atrisināt problēmu, saglabājot mūsu attiecības
Ar šo frāzi jūs uzreiz nošaujat divus zaķus ar vienu šāvienu: pirmkārt, parādot, ka attiecības jums vienmēr ir pirmajā vietā, un jūs nevēlaties ļaut kādam pārpratumam tās sabojāt, un, otrkārt, piekrītat ieklausīties visos pamatotos argumentos, lai atrastu kompromisu.
Dusmās tu esi vēl skaistāka (skaistāks)
Iznīcinošs nokauts – pateikt jauku komplimentu un izraisīt labvēlīgu smaidu. Fakts ir tāds, ka ikvienam, kas dzird viņam adresētu patiesu apbrīnu, organisms saražo laimes hormonu serotonīnu, kam ir arī nomierinoša iedarbība. Neaizmirstiet, ka jūs mēģināt saglabāt attiecības, nevis iznīcināt.
Labi, es tevi saprotu
Kad divi cilvēki risina agresīvu sarunu, katrs vispirms cenšas izskaidrot sarunu biedram savu nostāju: kas nepatīk, kādas jūtas rada šī situācija. Bet patiesībā ir ļoti, ļoti svarīgi tiešām dzirdēt otro pusi, mēģināt to izprast un izturēties ar visu iespējamo cieņu. Frāze “Es tevi saprotu” nozīmē, ka jau esi sasniedzis līmeni, kad tikai jāizlemj, kā izmantot konfliktā iegūto informāciju attiecību labā.
Palīdzi man tevi saprast
Gadās, ka divi cilvēki runā par dažādām lietām, atsakoties dzirdēt viens otru. Ja jūs saprotat, ka jūsu viedokļi atšķiras, palūdziet oponentam mierīgi un saprātīgi izskaidrot, kāpēc viņš domā tā, nevis citādi, un kas izraisījis šādu reakciju. Tas palīdzēs atrisināt konfliktu un padarīt attiecības vēl stiprākas.
Šķiet, ka mēs varam atrisināt šo problēmu, ir bijis arī sliktāk!
Ja jūsu dzīvē bijuši nopietni pārdzīvojumi, kurus jūs jau pārvarējāt kopā, pārējais ir dzīves sīkumi. Atgādiniet sev un sarunu partnerim, ka vispirms jūs esat komanda. Un komanda vienmēr darbojas, lai saglabātu savienību.
Kā tu domā, ko es varētu darīt, lai uzlabotu situāciju?
Droši vien sarunu biedram prātā jau ir rezultāts, kuru viņš gribētu sasniegt. Ir svarīgi saprast, ko viņš patiešām grib: jūsu piekrišanu, kādas darbības, rīcību. To uzzinājuši, jūs varat saprast, kāpēc šis konflikts vispār bija vajadzīgs, ko no jums sagaida un vai jūs varat to izdarīt.
Paskatīsimies uz šo problēmu no cita aspekta
Protams, viens no galvenajiem attiecību noslēpumiem ir spēja aplūkot jebkuru konfliktu no dažādām pusēm. Tu dusmojies, ka partneris nedēļas nogalē gribētu doties zvejot kopā ar draugiem? Protams, jūs esat vīlušies, ka nebūsiet tikai divatā ar viņu, bet, no otras puses, jums parādījies laiks sev! Tas jāizmanto maksimāli: pasēdēt ar draugiem kafejnīcā vai doties uz savu iecienīto masāžas salonu.
Apspriedīsim to mierīgi, kad abi būsim tam gatavi
Grūti nonākt pie mierizlīguma, kad virmo kaislības, izskan aizvainojoši vārdi un katrs vēlas pierādīt savu taisnību. Ja konflikts pārvēršas par kaujas lauku, labāk nolikt ieročus, un turpināt sarunas nākamajā dienā ar izkārtu balto karogu.
Pārtrauksim strīdēties un lamāties tūlīt pat
Savstarpēji apvainojumi, kliedzieni un asaras var tikai pasliktināt situāciju, aizkavējot problēmas atrisināšanu. Ja jūs piedāvājat to pārtraukt, esat ieņēmis saprātīga cilvēka pozīciju. Ir gadījumi, kad nav jēgas censties saprast, kurš vainīgais vai kuram ir taisnība.
Avots: goodhouse.ru