Vannasistabas vieglais remonts: ar ko sākt un kā ietaupīt 0
Salīdzinājumā ar citām telpām remonts vannasistabā noris ilgāku laiku un netīrība ir lielāka, tāpēc piedāvājam dažus alternatīvus risinājumus.
Atjaunojam apdari
Ne vienmēr nepieciešams visu veco noņemt. Izmantojot atbilstošus materiālus un tehnoloģijas, jaunus segumus iespējams klāt arī tieši virsū vecajiem. Piemēram, pieejamas īpaši plānas sienas apdares flīzes, ko paredzēts līmēt virs vecajām. Uz krāsotām sienām savukārt var izmantot mitrumizturīgus dekoratīvos sienas paneļus.
Grīdas klājumu, kas vēl joprojām ir labs, bet vizuāli nodilis, iespējams pārklāt ar koka redeļu paklāju. Lielākoties tie izgatavoti no tīkkoka vai bambusa. Lai veidotos vienlaidu plakne un vecais segums nebūtu manāms nevienā stūrī, šādu paklāju iespējams arī pasūtīt pēc konkrētiem izmēriem.
Uz grīdas, tāpat kā uz sienām, jaunas flīzes iespējams uzklāt tieši uz vecajām (ja neveidojas līmeņu starpība ar slieksni utt.) Šāda flīzēšana būs krietni vien lētāka, neaizņems tik daudz laika un būs arī daudz tīrāka.
Mainām santehniku
Iespējams, ka vannasistabas vizuālā tēla atsvaidzināšanai pietiek tikai ar veco maisītāju nomaiņu. Varbūt līdz ar to iespējams mainīt arī izvēlēto stilu, piemēram, veclaicīgus krānus aizstājot ar mūsdienu askētisku dizainu vai, tieši otrādi, kādreiz modernos izstrādājumus – ar speciāli vecinātiem modeļiem. Vienlaikus jaunajam stilam var pieskaņot arī jaunus pakarināmos, zobbirstīšu turētājus utt., tādējādi piešķirot vannasistabai pavisam citu tēlu.
Ja finansiāli iespējams, var nomainīt arī izlietni vai mēbeles ap to – skapīti, plauktiņus. Ja agrāk izmantota atsevišķa izlietne, varbūt tagad vērts iegādāties izlietni kopā ar skapīti zem tās, bet spoguļplauktu aizstāt ar veco flīžu vietā ielīmētu plašāku spoguli. Līdz ar lielo spoguli vannasistaba iegūs plašumu, bet skapītī būs iespējams paslēpt daudzos sīkumus, kas ikdienā rada nekārtību uz plauktiņa. Turklāt skapītis zem izlietnes nomaskēs jau nolietoto sienas apdari.
Vecai vannai lētāk un vienkāršāk – atjaunot tās emalju. Drosmīgākie eksperimentētāji var izmantot arī aerosolveida krāsas ar dažādiem faktūras efektiem. Piemēram, santehniku iespējams pārklāt ar vecinātu krāsas kārtu vai rupji graudainu smilšu faktūru. Šādu apdari var izmantot arī, lai atjaunotu vannas priekšējās sienas flīzējumu vai paneli.
Apgaismojums un aksesuāri
Lielākus ieguldījumus prasīs jaunu gaismekļu iegāde, bet tas ir to vērts, ja maina tikai aksesuārus, atstājot apdari tādu pašu kā iepriekš. Vienkārša plafonveida gaismekļa vietā piestiprinot interesantu lustru, telpas noskaņa tiek radikāli mainīta. Līdzīgi darbojas arī krāsainu diožu gaismas ieviešana baltos toņos ieturētā vannasistabā. Bet visvienkāršākais un lētākais variants – parasto spuldzi lampā nomainīt pret krāsainu. Ja nepatiks, jebkurā brīdī varēs nomainīt pret veco, kā ierasts.
Ja vannasistabā ir logs, tās izskatu var atsvaidzināt, pieliekot jaunus aizkarus vai nomainot žalūzijas pret aizkariem un otrādi. Līdzīgi iespējams eksperimentēt arī ar dušas aizkariem, izvēloties nedaudz dārgākus, bet interesantākus izstrādājumus ar divpusēju apdari, kam ārpusē ir dekoratīvs audums, bet iekšpusē mitrumizturīgs pārklājums.
Nomainot arī veco plastmasas stangu pret modernāku vai cita stila aksesuāru un tam pieskaņojot citus priekšmetus, paveras iespējas telpas kopējo izskatu krietni vien mainīt, piemēram, ar interesantas formas spoguli, jauniem ziepju trauciņiem, toņos saskaņotiem dvieļiem utt.