Tipiskākās kļūdas, ko nepieļaut 0
Savlaicīgi iepazīstoties ar biežākajām kļūdām vannas istabas remonta laikā, ir iespējams no tām izvairīties.
Izlasi tipiskāko kļūdu apkopojumu un seko līdzi, lai tās nepieļautu!
– Saimnieks nav skaidri izlēmis, ko grib. Vannas istabas remonts ir pietiekami tehniski sarežģīts un laikietilpīgs process, lai pēkšņa ideju maiņa sagādātu problēmas. Piemēram, jau pašā sākumā ir jābūt skaidrībai, tieši kādi darbi tiks veikti. Ja nupat nokrāsotas sienas, bet pēkšņi izdomā tās tomēr noklāt ar flīzēm, ir iztērēts gan laiks, gan nauda.
– Meistarus nebrīdina par īpašiem noteikumiem. Ja esi izlēmis saglabāt jau esošās flīzes, izlietni vai kādu citu lietu vannas istabā, noteikti pabrīdini par to remonta veicēju. Ja nepabrīdināsi, sagatavošanās darbos un remonta laikā var gadīties sabojāt mantas, ko vēlies pasaudzēt.
– Tu neuzticies strādniekam un viņš neuzticas Tev. No iespējamām domstarpībām un konfliktiem par atalgojumu var paglābt tikai viens – profesionāli un abām pusēm pieņemami sastādīts līgums. Protams, ar sludinājumu portālā sameklētu nepazīstamu cilvēku, kurš nav reģistrējis savu saimniecisko darbību, līgumu nevar noslēgt. Tāpēc velti laiku, lai sameklētu profesionāli, kurš gan ar atbildību veic remontdarbus, gan sniedz pakalpojumus saskaņā ar likumu.
Līgumā obligāti jābūt iekļautiem 7 punktiem:
1. skaidri definētam darba uzdevumam;
2. materiālu un iekārtu aprakstam, kas tiks izmantoti;
3. termiņiem;
4. abu pušu atbildības aprakstam;
5. norēķinu kārtībai;
6. apdrošināšanai, ja tāda ir;
7. garantijai, ko meistars sniedz.
Līgums sniegs drošības sajūtu gan Tev kā pakalpojuma saņēmējam, gan meistaram kā pakalpojuma sniedzējam, ka sadarbība notiks abpusēji godprātīgi.
– Nav pārbaudīta ūdens spiediena un elektrības jauda. Ja vēlies iegādāties jaudīgu un mūsdienīgu sadzīves tehniku (piemēram, vannu ar hidromasāžas funkciju), neiztikt bez pietiekamas ūdens jaudas, pretējā gadījumā ūdens strūklas masāžu nemaz nevarēs izbaudīt. Ja nezini, cik liela ir ūdens un elektrības jauda Tavā dzīvesvietā, vaicā to nama apsaimniekotājam vai attiecīgo pakalpojumu sniedzējiem.
– Nav saskaņota telpas pārbūve. Ja plāno veikt vienkāršu remontu, neskarot starpstāvu pārsegumu konstrukcijas un siltumizolāciju, kā arī nemainot telpu plānojumu, nekāda saskaņošana nav nepieciešama. Savukārt, ja vēlies pārplānot telpas, ir divi rīcības varianti:
1. nojaucot nenesošo sienu, savas pilsētas būvvaldē jāsaņem vienkāršotas renovācijas apliecinājuma karte;
2. nojaucot nesošo sienu, jāizstrādā plānošanas un arhitektūras uzdevums, jāpasūta būvprojekts, jāizņem būvatļauja būvvaldē, pēc darba pabeigšanas dzīvoklis vai māja jānodod ekspluatācijā.
Par nesaskaņotu nenesošo un nesošo sienu pārbūvi draud naudas sods. Līdzās tam var tikt apturēts iesāktais remonts un gadījumos, kad mājas konstrukcijas ir apdraudētas, liktas atjaunot nojauktās sienas.
– Nopirktā sadzīves tehnika neietilpst vannas istabā. Pirms iegādāties sadzīves tehniku un mēbeles, ir jāizmēra telpas platība un jāieplāno katram elementam sava vieta. Plānošanu vari veikt pat neizejot no mājas, jo interneta veikalos precēm ir pierakstīti to izmēri. Savukārt, pirms iegādāties tualetes podu, jānoskaidro kanalizācijas ūdens izvada sistēmas atrašanās vieta (horizontāla vai vertikāla), jo no tā atkarīgs, kādu podu var iegādāties: uz grīdas instalējamu, pie sienas piekaramu, ar sienā iebūvējamu skalošanas kasti utt. Sīkumi ir svarīgi, jo pat dažu centimetru nesaderība var radīt sarežģījumus.
– Nekvalitatīvi uzklāta sienas hidroizolācija. Sekas tam var būt nopietnas – uz sienas var parādīties pelējums. Lai no tā izvairītos, hidroizolācija ir jāieklāj 2–4 reizes krusteniskā veidā (katru slāni jāklāj savā virzienā).
– Nepareizi uzklātas flīzes. Izlasi, kādas ir 3 biežākās problēmas ar flīzēm.
1. Grīdas flīzes sāk plaisāt – tā notiek, ja vannas istabā ir siltā grīda, un daļa flīžu uzklāta uz aukstās, bet otra daļa uz siltās grīdas virsmas. Starp apsildāmo un neapsildāmo daļu ir jāliek deformācijas šuve, kas ir elastīga.
2. Ja flīzes uz sienas ir šķības, zem tām nav izlīdzināta virsma vai arī tās liktas bez mērījumiem – „uz aci”.
3. Pieklauvē pie flīzēm! Ja sadzirdi dobju, tukšu skaņu, līmes java zem flīzēm nav perfekti izlīdzināta pa visu flīzes virsmu. Diemžēl pēc zināma laika flīzes, visticamāk, sāks atvienoties no sienas. Savukārt, ja šāda kļūda ir pieļauta grīdas flīzēm, tad tās plaisās un atlūzīs stūrīši.
– Tumša vannas istaba. Vannas istabas remonts tiek veikts ar mērķi uzlabot komfortu, vai ne? Lielākā daļa vannas istabā veicamo procedūru pieprasa teicamu apgaismojumu: kosmētikas uzklāšana, skūšanās, traipu tīrīšana. Darīt šīs lietas „klusinātā”, liegā apgaismojumā nav ērti. Gaismas ķermeņu izvietojumam un jaudai jābūt pietiekamai. Ļoti svarīgs vannas istabas priekšmets, par ko cilvēki bieži neiedomājas, ir lampa pie spoguļa. Novieto to pie sienas tādā leņķī, lai, skatoties spogulī, uz sejas neveidotos ēna. Tad kosmētikas uzklāšana, skūšanās un frizūras ieveidošana būs ērta.
– Pārblīvēta vai pārāk tukša vannas istaba. Triks ir vienlaikus efektīvi izmantot visu telpu un nepārblīvēt ar mantām. Apdomā, kādas lietas Tu plāno turēt vannas istabā? Paredzi vietu plauktā, skapītī vai kastēs visiem mazgāšanās un mājas tīrīšanas līdzekļiem, personīgās higiēnas līdzekļiem un kosmētikai, dvieļiem, netīrajām drēbēm, mazuļa vannītei, vannas istabas aksesuāriem (dekoratīviem akmeņiem, bērna vannas pīlītēm utt.). Lai vannas istabā neveidotos nekārtība un būtu ērti, katrai mantai jāiekārto sava vieta. Kā to izdarīt? Varianti ir dažādi (informācija norādītajā mājaslapā pieejama angļu valodā), Tev tikai atliek izvēlēties piemērotāko.
– Labvēlīgas vides radīšana pelējumam. Vannas istaba ir pelējuma sēnītei vistīkamākā vieta, un to par tādu padara mitruma un siltuma kombinācija. Ja kādreiz esi dzīvojis īres dzīvokļos, iespējams, esi saņēmis no saimnieka rīkojumu pēc mazgāšanās atstāt vaļā vannas istabas durvis, jo mājai ir slikta ventilācija un veidojas pelējums. Tā patiešām ir problēma daudzviet, tāpēc par to jādomā pirms remonta uzsākšanas, lai savlaicīgi ierīkotu kvalitatīvu ventilatoru. Ja vien iespējams ierīkot, vannas istabā būtu vajadzīgs arī logs. Savukārt sienas vari nokrāsot ar eļļas krāsu, kas ir pelējuma noturīga (meklē būvniecības veikalos).
– Vannas istabai nepiemērotu materiālu izmantošana. Vannas istabai nav piemēroti vai ar īpašiem izņēmumiem ir piemēroti: pret mitrumu neapstrādāts koks, mitruma neizturīgas MDF kokšķiedru plātnes, skaidu plātnes un audums. Iemesls – poraini materiāli uzbriest, sāk pelēt un pamazām maina krāsu.
– Pārtērēšanās. Cilvēki pārtērē naudu lielākoties divu iemeslu dēļ – nezināšana, ka var lētāk, un nepieciešamība labot remonta laikā pieļautās kļūdas. Izmanto 4 noderīgus padomus, kā turēt budžetu grožos!
1. Ja iespējams, saglabā jau esošo vannas istabas izkārtojumu – tā ietaupīsi naudu santehnikas sistēmas pārbūvei.
2. Vannas istabas tehniku un mēbeles pēc nopirkšanas nofotografē, saglabā arī iepakojumu – ja nederēs vai sapratīsi, ka nepatīk, varēsi pārdot tālāk, vismaz daļēji atgūstot naudu.
3. Seko būvmateriālu, mēbeļu un interjera priekšmetu saloniem sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām izdevīgus piedāvājumus un atlaides.
4. Ja pārējās telpas dzīvesvietā iekārtotas vienotā stilā, neriskē iegādāties pavisam citādākas, savai gaumei neraksturīgas un ekstravagantas mēbeles, jo tas var izskatīties neiederīgi un, ieraugot dzīvē, nevis bildē internetā – nepatikt. Ja vēlies radošas un drosmīgas pārmaiņas, sāc ar aksesuāriem un interjera dekoriem. Pakonsultējies ar interjera dizaineru!
Kad radusies vispārīga skaidrība par veicamo darbu apjomu un tehnisko specifiku, iepazīsties ar vannas istabas modes tendencēm. Izmanto dizaineru radītās idejas, lai iekārtotu vannas istabu moderni, mūsdienīgi un savā stilā!