Mazas vannas istabas remonts un reālās pārbūvēšanas iespējas 0
Visbiežāk par dzīvokļa un vannas istabas pārbūvēšanu domā cilvēki, kas dzīvo 20. gadsimta 60.–80. gados celtās daudzdzīvokļu ēkās: lietuviešu projektos, „hruščovkās”, 103.sērijas mājās un līdzīgās. Iemesls – šie dzīvokļi ir mazi un daudziem šķiet neērti. To, vai un kādā veidā dzīvokli ir iespējams droši pārplānot un pārbūvēt, var pateikt vienīgi sertificēts un zinošs būvinženieris un arhitekts, aplūkojot dzīvokli un ēkas konstrukcijas. Internetā iespējams atrast vispārīgus piemērus, kādas pārplānošanas iespējas ir dažādu tipu daudzdzīvokļu ēkās Latvijā.
Ja kardināla pārbūve Tavā dzīvoklī nav iespējama, neatmet ideju uzlabot vannas istabas komfortu, jo pastāv vienkāršas metodes, kā paplašināt un labiekārtot arī mazu vannas istabu.
Padomi, kā ar vienkāršām metodēm vizuāli palielināt mazu vannas istabu.
– Ja iespējams, iebūvē nišas veida plauktus sienā.
– Novieto pie sienas liela izmēra spoguli, kas vizuāli paplašinās telpu.
– Priekšroku dod gaišām krāsām.
– Spilgts, saulains apgaismojums sniegs lielākas telpas iespaidu.
– Vertikāli ornamenti uz flīzēm vai vertikāls sienu krāsojums sniegs augstuma ilūziju.
Vannu nomaini pret dušas kabīni.
– Ja noteikti vēlies vannu, nevis dušu, iegādājies maza izmēra vannu (ir pieejamas pat tikai 100 cm garas vannas).
– Vietu ieekonomēs arī stūra vanna.
Ja telpas platība atļauj, Tu vari izvēlēties ierīkot gan vannu, gan dušu. Katrai ir savi plusi un mīnusi.
Vannu vai dušas kabīni – kuru izvēlēties?
Izdarot izvēli starp vannu un dušu, pirmkārt, paturi prātā vannas istabas izmēru. Otrkārt, iepazīsties ar vannas un dušas priekšrocībām un trūkumiem!
Vannas plusi
– Iespēja relaksēties – ūdenim vari piepilināt ēterisko eļļu vai pievienot vannas putas un izbaudīt, kā muskuļi atslābinās un garastāvoklis uzlabojas.
– Ja mājās dzīvo vairāki mazi bērni, viņus var vannot reizē.
– Vannām ir dažādi izmēri (tilpums no 56 l līdz pat 535 l) un formas (ovāla, stūra, taisnstūra, divvietīga, asimetriska), tāpēc tās ir piemērotas dažāda lieluma telpām, arī mazām vannas istabām.
– Vari iegādāties vannu ar hidromasāžas vai hromoterapijas funkciju.
Vannas mīnusi
– Vanna aizņem vairāk vietas nekā dušas kabīne.
– Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā cilvēki biežāk izvēlas ieskriet dušā, nevis baudīt peldi vannā.
– Mazgājoties vannā, tiek iztērēts vairāk ūdens nekā dušā.
– Salīdzinot ar dušas kabīni, vannu uzstādīt ir nedaudz sarežģītāk.
Dušas plusi
– Dušas kabīnes pieejamas dažādās formās (kvadrāta, pusapaļa, taisnstūra), tāpēc pielāgojamas dažādiem vannas istabas interjeriem.
– Var iegādāties dušas kabīni ar masāžas vai tvaika funkciju.
– Mazgājoties dušā, tiek iztērēts mazāk ūdens nekā vannā.
– Dušā ir vieglāk nomazgāties gados veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
– Dušā var novietot neslīdošu paklājiņu, uz kura stāvēt, un krēslu, kur apsēsties, ja tas nepieciešams.
– Dušu var uzstādīt ļoti maza izmēra vannas istabā.
Dušas mīnusi
– Dušas kabīni ar stikla durvīm ir jātīra ievērojami biežāk nekā vannu, jo uz stikla virsmas labāk saskatāmi ūdens nosēdumi.
– Dušas kabīne ar aizkariem durvju vietā daudziem cilvēkiem šķiet neērta, jo samirkušais aizkars līp pie ķermeņa un traucē brīvi kustēties.
Ja telpā ir daudz vietas, vari uzstādīt abas – gan vannu, gan dušu. Vai vajag? Ja Tavā ģimenē dzīvo dažādu paaudžu cilvēki, tad tā ir laba izvēle. Bērniem patiks plunčāties vannā, spēlējoties ar vannas pīlītēm, savukārt pusaudzis pēc sporta nodarbības labprāt ieskries dušā. Vecvecākiem ērtāk būs ieiet dušas kabīnē, nevis kāpt vannā.
Runājot par izmaksām, gan vannas, gan dušas kabīnes maksā līdzīgi – sākot no apmēram 100 EUR par vienkāršu ierīci līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro par funkcijām bagātu vannu vai dušas
kabīni no augstvērtīga un ilgmūžīga materiāla.
Līdzīga dilemma var rasties par vannas istabas apvienošanu ar tualeti. Lasi tālāk!
Apvienot vannas istabu ar tualeti jeb nē?
Interjera dizaineri ir vienisprātis – ja tualetei nav iespējams iekārtot atsevišķu telpu, iekārto vannas istabu tā, lai tualetes pods nav pirmais, ko ierauga, atverot durvis, jo tas nav estētiski. Reizēm durvis uz vannas istabu mēdz atstāt vaļā, lai pēc mazgāšanās no telpas ātrāk izgarotu mitrums. Staigājot garām atvērtajai vannas istabai, podam nevajadzētu „krist acīs”. Ko iesākt, ja tualetes podu nav iespējams pārvietot? Nomaskē to, piemēram, ar plauktu, aizkariem vai lielu istabas puķi, kas novietota uz grīdas – variantu ir daudz un dažādi (informācija norādītajā mājaslapā pieejama angļu valodā).
Galvenais iemesls, kādēļ tualeti vajadzētu iekārtot atsevišķā telpā, ir ērtības. Gaidīt uz tualeti, kamēr kāds nesteidzīgi plunčājas vannā, nudien nav patīkami. Taču mazos dzīvokļos cilvēki bieži tomēr izvēlas abas telpas apvienot ar mērķi paplašināt citas telpas – visbiežāk koridori.
Lieli remontdarbi asociējas ar lielām izmaksām. Vai tiešām tās ir tik lielas un kā tās samazināt?