Foto – Vivanta Volkova

Vanna vai duša? Svarīgs lēmums pirms remonta 0

Dušas kabīne aizņem mazāku grīdas platību nekā vanna, kas svarīgi nelielā telpā. Ja nepieciešama vieta, piemēram, veļas mašīnai, tad, izvēloties dušu vannas vietā, var iegūt trūkstošo papildu platību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Tomēr jāatceras, ka dušas kabīne ir aptuveni divus metrus augsta, līdz ar to jārēķinās, ka, nomainot vannu pret duškabīni, vieta, ko kādreiz bija iespējams izmantot virs vannas vai vienā tās pusē, piemēram, ūdens boilerim, vairs nebūs brīva.

Ērtāka kopšana

Šķiet, ka dušas kabīne pēc mazgāšanās tikai jāizskalo ar ūdeni, bet vanna katru reizi jāberž un jāmazgā. Tomēr tas ir strīdīgs jautājums. Ērti kopt ir tikai dārgās kabīnes, kurās izmantoti viegli tīrāmi materiāli sienām un pamatnei. Stikla durvis vienlīdz nošļakstās gan dārgajām, gan lētajām kabīnēm. Savukārt, ja kabīnei ir tikai ārējās sienas, bet iekšpusē atrodas flīzētās sienas, kopšana būs viegla un ērta tikai tad, ja telpas remonts būs veikts ļoti kvalitatīvi – ar pareizu hidroizolāciju, līdzenām salaidumvietām stūros utt. Pretējā gadījumā ātri var iedzīvoties pelējuma un kaļķakmens aplikumos.

Lētāk

CITI ŠOBRĪD LASA

Kvalitatīva dušas kabīne neizmaksās lētāk kā vanna. Turklāt papildu izmaksas būs nepieciešamas, lai nomainītu santehnikas pievadus vai pārceltu tos ērtākā vietā. Var gadīties, ka nepieciešams veikt arī pamatīgāku remontu vannas istabā, jo dušas kabīnei, kas cieši pieguļ divām sienām, nepieciešams, lai tās būtu līdzenas un veidotu taisnu leņķi. Arī tad, ja izvēlas lētākus ūdens maisītājus, jārēķinās, ka dušai un izlietnei nav iespējams lietot vienu maisītāju (kā tas iespējams vannai un izlietnei), būs jāpērk divi atsevišķi.

Ekonomiskāk

Ūdens patēriņa ziņā gan dušas kabīne ir krietni ekonomiskāka par vannu. Dušojoties vienā reizē tiek patērēti aptuveni 40 l 
ūdens, bet vannā – 140 l. Bet tie, kas vēlas vannā pavadīt ilgāku laiku, izlieto vēl pārdesmit litru, lai atjaunotu ūdens temperatūru. Tie, kas vannojas katru dienu, izvēloties dušu, gadā var ietaupīt pat 36 m3 ūdens.

Speciālisti iesaka

Interjeristi pirms izvēles iesaka padomāt par to, kādas paaudzes cilvēki ģimenē ir un kādu mazgāšanās veidu viņi izvēlas biežāk. Bērniem līdz trīs gadiem viennozīmīgi ērtāka ir vanna, bet vecākiem cilvēkiem nereti vieglāk pārkāpt dušas slieksni, nevis iekāpt un izkāpt no vannas.

Arhitekti telpas ekonomēšanai iesaka radikālu risinājumu – slapjās istabas. Tas nozīmē, ka sanitārā telpa tiek veidota ar mitrumizturīgu apdari, bet ūdens dušā līst tieši uz grīdas, kurā iestrādāta efektīva noteces sistēma. Šādā telpā dušai nav nepieciešams ne paliktnis, ne sieniņas vai kabīne.

Santehniķi un elektriķi pirms dušas izvēles aicina pārliecināties par to, vai ūdens spiediens ir pietiekams un elektroinstalācija atbilst tām prasībām, kas jāievēro, lai droši ierīkotu masāžas dušu sistēmas. Pretējā gadījumā var gadīties, ka telpa gan ieekonomēta, bet dušas papildfunkcijas nedarbojas.

Ārsti atgādina, ka jāņem vērā arī ģimenes locekļu veselības stāvoklis. Piemēram, ir vairākas saslimšanas, kuru ārstēšanā nepieciešamas regulāras vannas ar ārstniecisko augu uzlējumiem. Dušas kabīnē to izdarīt nav iespējams. Savukārt tie, kas sirgst ar sirds un asinsvadu kaitēm vai ginekoloģiskām saslimšanām, nedrīkst gulēt karstā vannā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.