Publicitātes foto

Van den Bosa režisētajā “Pinokio” Leļļu teātrī skatuvi apdzīvos skeletiņi 0

Latvijas Leļļu teātrī jaunais gads sācies ar intensīvu darbu pie topošās izrādes “Pinokio”, kas būs nīderlandiešu izcelsmes režisora Jana Villema van den Bosa debija leļļu teātra žanrā, LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Dzenīte.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Izrāde bērniem no sešu gadu vecuma tiek iestudēta gan latviešu, gan krievu trupā, un tās pirmizrādes gaidāmas 6. martā Leļļu teātra Lielajā zālē.

Šogad aprit 190 gadi kopš “Pinokio” autora Karlo Kollodi (jeb īstajā vārdā Karlo Lorencini) dzimšanas, kā arī 133 gadi kopš pazīstamās pasakas pirmā izdevuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pinokio” neapšaubāmi ir slavenākais no Kollodi darbiem, kas savulaik iedvesmojis arī krievu rakstnieku Alekseju Tolstoju radīt stāstu “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi”.

Režisors van den Boss izvēlējies visai neparastu redzējumu, kas krasi atšķiras no ierastajiem paņēmieniem, kā bērnu literatūra tiek pielāgota Leļļu teātra skatuves formātam. Tas attiecas gan uz vēstījuma dziļumu, gan uz tā vizuālo un skanisko risinājumu.

“Mēs piedāvāsim savu versiju par “Pinokio”. Šis ir stāsts par pieaugšanu, tāpat kā “Alise Brīnumzemē”, “Burvis no Oza zemes”, “Ansītis un Grietiņa”, kur stāsta galvenais varonis apjauš cilvēciskās vērtības un apzinās atbildību par to saglabāšanu. Stāsta uzmanības centrā ir jautājumi – ko nozīmē pieaugt, ko nozīmē būt cilvēkam. Mēs esam priecīgi, ka teātrim un jo īpaši bērnu teātrim ir tik nozīmīga loma sabiedrībā. Mūsu iestudējumā nenovērsīsimies no svarīgajiem jautājumiem, ko uzdeva Kollodi, gluži pretēji – pievērsīsimies tiem ar prieku. Jāuzsver gan, ka to darīsim caur leļļu teātra un rotaļīguma prizmu, nevis kļūsim didaktiski”, stāsta van den Boss.

Saskaņā ar režisora ieceri, izrādes mākslinieks un scenogrāfs Reinis Pētersons skatuves vizuālo risinājumu ieturējis askētiskā, grafiskā stilā, taču vispārsteidzošākie noteikti ir iestudējuma tēli, jo tie ir… skeleti. Izrādē redzami gan aktieri skeletu kostīmos, gan no kauliem veidotas lelles, piebilst Dzenīte.

Iestudējuma dramaturģiskais materiāls ir britu dramaturga un filmu scenāriju autora Lī Hola luga “Pinokio piedzīvojumi” pēc Kollodi pasakas motīviem, ko latviešu valodā tulkojis Raimonds Auškāps, bet krievu valodā – Dmitrijs Petrenko. Izrādes mūzikas autors ir komponists Raimonds Tiguls, savukārt horeogrāfiju izstrādājusi Inga Raudinga.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.