Valūtas svārstību dēļ Krievijā izveidojies automašīnu deficīts 0
Krievijas rubļa būtisko svārstību dēļ vairākas autobūves kompānijas pārtraukušas automašīnu piegādes tirdzniecības pārstāvjiem valstī, tādējādi izraisot automobiļu deficītu.
Otrdien piegādes autodīleriem Krievijā apturējuši trīs ASV autobūves koncerna “General Motors” zīmoli – “Opel”, “Chevrolet” un “Cadillac”.
Šādi rīkojušies arī autoražotāji “Audi” un “Land Rover”.
Autobūves uzņēmumi izvēlējušies nogaidīt, kamēr norims satraukums valūtas tirgū un stabilizēsies maiņas kursi, lai varētu attiecīgi koriģēt automašīnu cenas.
Autoražotāji cenu koriģēšanu jau aizsāka novembrī, taču tad to galvenokārt veica automašīnu importētāji. Savukārt decembrī automobiļu cenas sāka paaugstināt gandrīz visi.
Krievijas aģentūras “Avtostat” apkopotā informācija liecina, ka automašīnu cenas valstī paaugstinājušas 24 autobūves kompānijas, tostarp “Chevrolet”, “Opel”, “Peugeot” un “Ford”.
Daži autoražotāji pēdējo divu mēnešu laikā cenas koriģējuši vairākas reizes 0,1%-30% diapazonā.
Automašīnu piegāžu apturēšana var saasināt jau tā sarežģīto situāciju Krievijas automobiļu tirgū, kur spēkratu pieprasījums piedzīvojis strauju kāpumu, ņemot vērā rubļa vērtības kritumu un gaidāmo cenu pieaugumu nākamā gada sākumā.
Autodīleri vēsta, ka šobrīd jau nav iespējams iegādāties “Hyundai Solaris” modeļa automašīnas. Šis modelis šā gada 11 mēnešos ieņēmis otro vietu 25 Krievijā pieprasītāko automašīnu sarakstā.
Uzņēmumam “Kia” izpārdoti trīs modeļi – “Rio”, “Sportage” un “Cee’d”, “Audi” tirdzniecības pārstāvji vēsta, ka šobrīd nav iespējams iegādāties A3 un A4 modeļus, bet no “Lexus” klāsta vairs nav pieejams NX modelis.
Savukārt “Toyota Camry” un “Rav” modeļus būs iespējams iegādāties vien nākamgad, un tas pats attiecas arī uz “Jeep Grand Cherokee”, “Volkswagen Tiguan”, “Nissan Qashqai”, “Mazda CX-5” un “Škoda Octavia” automašīnām.
Kā ziņots, rubļa vērtības straujā krituma dēļ vismaz seši automašīnu tirdzniecības pārstāvji Krievijā otrdien apturēja darbību.
Automašīnu tirdzniecības pārstāvji darbības apturēšanu skaidro ar lēmumu nogaidīt, lai stabilizētos situācija valūtas tirgū un atbilstoši varētu veikt cenu korekcijas.