Valsts veselības apdrošināšanas platformai pieslēgtas visas datubāzes 0
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošina iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, ir veiksmīgi pieslēgtas visas datubāzes.
Jāņem vērā, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz līdz 2019. gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos “grozos”.
Tas nozīmē, ka līdz minētajam termiņam ārstniecības iestādes nepārbaudīs pacientu apdrošināšanas statusus un turpinās sniegt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā.
Jāņem vērā, ka iedzīvotājam, lai viņš no 1. jūlija varētu saņemt pilno medicīnas pakalpojumu apjomu, būs jābūt apdrošinātam, skaidro NVD.
Pieslēdzot platformai visas datubāzes, absolūtam vairākumam iedzīvotāju ir noteikts veselības apdrošināšanas statuss un tas jau ir redzams valsts E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.
NVD gan brīdina, ka šiem datiem šobrīd vēl ir informatīvs raksturs, jo datubāzē tiek precizēti dati par orgānu donoriem, sociālās aprūpes iestāžu iemītniekiem u.c. informācija, kā arī vienlaikus norit ielādēto datu kvalitātes pārbaude.
Ja iedzīvotājs konstatē neatbilstību E-veselības portālā atspoguļotajā apdrošināšanas statusā, NVD aicina par to informēt E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu, rakstot e-pastu uz [email protected].
Veselības apdrošināšanas platformā integrēta:
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzes informācija par Latvijas iedzīvotājiem un to valsts piederības statusiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem;
Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes informācija par legālajiem darba ņēmējiem un darba devējiem;
Aizsardzības ministrijas informācija par militārajiem pensionāriem;
Nodarbinātības valsts aģentūras informācija par reģistrētajiem bezdarbniekiem;
Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas informācija par iedzīvotājiem ar noteiktu invaliditāti;
Ieslodzījumu vietu pārvaldes informācija par apcietinātām personām;
Izglītības un zinātnes ministrijas informācija par pilngadību sasniegušajiem iedzīvotājiem, kuri mācās;
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras informācija par mobiliem un brīvprātīgajos darbos iesaistītajiem jauniešiem;
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati par bērnu kopšanas pabalstu un vecāku pabalstu, bērna invalīda kopšanas pabalstu u.c.;
Labklājības ministrijas dati par sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem;
Iekšlietu ministrijas informācija par bāriņiem un krimināllietu upuriem.