Foto – Shutterstock

Noslēpumā turētās kaites 3

Ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs augstākās valsts amatpersonas cenšas nerunāt par savām veselības problēmām, jo baidās, ka tās var izmantot, piemēram, opozīcijā esošie politiķi. Žurnāliste Sandra Veinberga atgādināja faktu no pagātnes, kad Vācijas sociāldemokrātiskās partijas līdera un arī Vācijas kanclera Vilija Branta apendicīta operācija, kas politiskajiem pretiniekiem bija nākusi gaismā, politiskajās cīņās tika izmantota kā iegansts, lai apšaubītu Branta spējas ieņemt augstus amatus, jo viņš, lūk, izskatoties arvien bālāks un neveselīgāks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Savukārt Izraēlā diskusijas par premjerministra Bendžamina Netanjahu veselību sākās tad, kad viņa psihiatrs Mošē Jatoms izdarīja pašnāvību nošaujoties un pirmsnāves vēstulē bija atklājis, ka Netanjahu bijis viņa pacients pēdējos deviņus gadus, raksta Pakistānas “Daily Times” (2014. gada 24. oktobris). Jatoms bija kļuvis depresīvs, cieta no vairākiem insultiem, mēģinot izprast Netanjahu domāšanu, kuru ārsts vienā no savām dienasgrāmatām raksturoja kā “iekšējo pretrunu melno caurumu”. Skeptiķi bažījās, ka šis ārsts gatavojas publicēt grāmatu par premjeru ar virsrakstu “No psihozēm sirgstošais steroīdu lietotājs”.

“Mūsdienu pasaules vēstures kursu kritiski ļoti lielā mērā veido valstu galvu fiziskās un mentālās slimības, dažkārt sabiedrības pamanītas, bet parasti noslēpumā turētas. Tik atšķirīgi demokrātiskie politiķi kā Vudrovs Vilsons, Franklins Rūzvelts, Čērčils, Kenedijs, Niksons, Pompidū, Miterāns, Bleirs, Širaks, Šārons… visi viņi melojuši par savu veselību. Politisko līderu mentālās slimības ir grūti diagnosticēt, un bieži, ja arī tās tiek diagnosticētas, var būt neiespējami nodrošināt to ārstēšanu. Viens no neatlaidīgākajiem jautājumiem, kas skar līderus, kuri iesaistījušies nežēlīgajā politikā: vai viņi ir jukuši? Hitlers un nesenie Sadams Huseins, Miloševičs, Mugabe un Bendžamins Netanjahu bieži laikrakstos raksturoti kā nežēlīgi un bezjūtīgi, bet patiesībā nav bijuši tālu no tā, lai tiktu atzīti par nepieskaitāmiem,” secina Pakistānas laikraksts “Daily Times”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.