Brīvības piemineklis Rīgā.
Brīvības piemineklis Rīgā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

VIDEO. Septiņas īsfilmas par Latvijas karavīru varoņstāstiem 0

No 11. līdz 18. novembrim, cikla “Latvijas karavīru varoņstāsti” ietvaros tiek demonstrētas septiņas īsfilmas, kas veltītas kritušo Latvijas karavīru piemiņai, godinot viņu pašaizliedzību un varonību, pildot kaujas uzdevumus starptautisko operāciju laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Īsfilmu ciklu “Latvijas karavīru varoņstāsti” veidojis SIA “Cinevilla films” sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Īsfilmas vēsta par septiņiem Latvijas karavīriem, kuri zaudējuši dzīvību starptautisko operāciju laikā Irākā un Afganistānā laika posmā no 2004. līdz 2009. gadam. Viņi cīnījās un krita par to, lai arī Latvija un tās iedzīvotāji būtu drošībā un brīvi. Ikviens no kritušajiem karavīriem ir kļuvis par mūžīgu daļu no Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas klātbūtne un palīdzība koalīcijas spēkiem miera uzturēšanā Irākā un Afganistānā ir Latvijas ieguldījums starptautiskajā drošībā un garantē starptautisko partneru palīdzību Latvijai, ja tāda būs nepieciešama, jo mūsu drošība ir arī visas brīvās pasaules atbildība. Valsts nākotni veido ikviena cilvēka lēmumi un rīcība.

Starptautiskie drošības atbalsta spēki Afganistānas teritorijā tika izvērsti 2002. gada februārī, pēc tam, kad šāds lēmums tika pieņemts Bonnas konferencē 2001. gada decembrī pēc islāmistu grupējuma “Taleban” režīma gāšanas. 2003. gada februāra beigās uz Afganistānu devās pirmā Nacionālo bruņoto spēku vienība astoņu karavīru sastāvā. Kopumā kopš 2003. gada Afganistānā dienējuši vairāki tūkstoši dažādu nozaru Nacionālo bruņoto spēku speciālisti.

Savukārt lēmums par Nacionālo bruņoto spēku vienību nosūtīšanu uz starptautisko miera uzturēšanas operāciju Irākas atjaunošanas un demokrātijas veicināšanai tika pieņemts 2003. gada 20. martā un jau 2003. gada maijā tika nosūtīts pirmais Latvijas kontingents 36 cilvēku sastāvā.

Īsfilmas iespējams apskatīties zemāk!

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – dižkareivis Andrejs Merkuševs

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – kaprālis Dāvis Baltābols

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – dižkareivis Edgars Ozoliņš

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – dižkareivis Gints Bleija

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – virsleitnants Olafs Baumanis

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – dižkareivis Vitālijs Vasiļjevs

“Latvijas karavīru varoņstāsti” – seržants Voldemārs Anševics

SAISTĪTIE RAKSTI