Valsts prieki par reemigrācijas vilni. Vai cilvēku atgriešanās ir Latvijas nopelns vai tomēr privāti apstākļi? 68

Pirmais jautājums ir, vai vispār tas ir valsts nopelns, ka kādi cilvēki ir reemigrējuši atpakaļ uz Latviju, vai tā ir bijusi valsts programma, vai tas ir bijis aicinājums no valsts puses, vai tā ir bijusi cita motivācija un apstākļi, kāpēc šīs ģimenes te atgriežas, šādu būtisku akcentu par reemigrācijas tēmu TV24 raidījumā “preses klubs” izcēla Jānis Dzanuškāns, zvērināts advokāts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ilze Indriksone, Saeimas deputāte (NA), steidzas apstiprināt, ka tiešām pastāv aktīva valsts “mājās aicināšanas” programma, arī pašvaldības īpaši par to domājot, piemēram, Liepāja nodrošina atbalstus dažādus, lai cilvēki atgrieztos.

Dzanuškānam gan līdz šim bijusi sajūta, ka tie, kas šobrīd atgriežas, lielākoties to dara tāpēc, ka tajā pusē nav kaut kas bijis īsti labi – nav paveicies iekārtoties, nokārtot savu dzīvi, bet ideja nav pamesta pēc ziemas atkal doties projām no Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš joprojām liek akcentu uz faktu – vai valsts šos cilvēkus ir aicinājusi atpakaļ, vai atgriežoties šiem cilvēkiem būs kāda bonusu programma, pie kuras pieturēties un pieņemt gala lēmumu, ka šeit var palikt dzīvot un iztikt. “Šiem apstākļiem ir jāsakrīt, un tad varēs palielināt reemigrācijas tendenci, citādi tam būs sezonāls raksturs,” rezumē Dzanuškāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.