Foto: Timurs Subhankulovs

Valsts pasaka, ar kādu nosacījumu subsidēs algas Covid-19 krīzē cietušiem pārtikas ražotājiem 0

Valsts subsidēs algas Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo pārtikas ražošanas uzņēmumu strādājošajiem, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem krīzes seku pārvarēšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātās izmaiņas noteikumos, turpmāk paredzot atbalstu piešķirt lauksaimniecības produktu pārstrādes vai tirdzniecības nozares eksportētājiem ar nosacījumu, ka uzņēmumi papildus neveic darbību primārās lauksaimniecības nozarē, tai skaitā uzņēmumu apgrozījumu neveido ienākumi no primārās lauksaimniecības produktu eksportēšanas.

Ar primāro lauksaimniecību, kas nevarēs gūt atbalstu, tiek saprasta primāro produktu ražošana vai audzēšana, tostarp ražas novākšana, slaukšana un saimniecībā audzētu dzīvnieku ražošana pirms nokaušanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā iekļauj arī medības, zveju un savvaļas produktu vākšanu.

Tādējādi turpmāk atbalstu – vienreizēju grantu jeb dāvinājumu līdz 800 000 eiro darba samaksas kompensēšanai – varēs saņemt pārtikas ražošanas uzņēmumi ar mērķi esošo darbinieku noturēšanai un darba vietu saglabāšanai.

LETA jau vēstīja, ka šā gada augustā valdība atbalstīja 70,2 miljonu eiro piešķiršanu Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo un tūrisma uzņēmumu darbinieku algu subsidēšanai.

Valdības rīkojumā tika uzdots Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt EM (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai) finansējumu, kas nepārsniedz 70,2 miljonus eiro.

Tostarp 51 miljons eiro paredzēts, lai atbalstītu krīzes skartos nodokļu maksātājus – preču un pakalpojumu eksportētājus ­-, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība, bet 19,2 miljoni eiro paredzēti, lai atbalstītu tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicējus, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.