Foto: Ieva Čīka/LETA

“Valsts nekustamie īpašumi” lūdz tiesai atcelt liegumu JRT būvniecībai 0

Ceturtdien, 14. novembrī, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iesniegusi pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ar lūgumu atcelt prasības nodrošinājumu strīdā ar “ReRe Būve 1” – aizliegumu slēgt līgumu par Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvdarbu izpildi, informē VNĪ Juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas
Proti, VNĪ lūdz tiesai atcelt šobrīd uzlikto liegumu tālākajiem būvdarbiem Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksā.

Argumentēts lūgums atcelt prasības nodrošinājumu iesniegts, jo VNĪ līgumu ar pilnsabiedrību “ReRe Būve 1” lauza, balstoties uz būvdarbu laikā konstatētiem drošības pārkāpumiem. Paredzams, ka VNĪ pieteikuma izskatīšana ilgs aptuveni mēnesi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu iepriekšējā taktika – vispirms vērsties Ģenerālprokuratūrā – balstījās apsvērumā, ka ir jādara viss iespējamais, lai novērstu līdzīgu praksi nākotnē, kad būvnieku strīdos cieš visas sabiedrības intereses,” uzsver Valkers.

Ģenerālprokuratūra, izvērtējot VNĪ iesniegumu, konstatēja, ka tiesnesis pieļāvis būtiskus materiālo un procesuālo tiesību normu pārkāpumus

un iesniedza protestu Augstākajā tiesā jeb Senātā.

Ģenerālprokuratūra norādījusi, ka lēmumā noteiktais liegums ir nesamērīgs un kalpo kā šantāžas līdzeklis prasītāju rokās projekta piespiedu izpildei.

Tiesiskās sekas pasūtītāja nepamatotas atkāpšanās gadījumā varētu būt tikai pienākums samaksāt būvniekam kompensāciju par izmaksām un zaudējumiem, taču uzņēmējam nav subjektīvo tiesību prasīt pielaidi darbu izpildei.

Lai gan Senāts Ģenerālprokuratūras protestu nepieņēma izskatīšanai, tas nemazina protestā ietverto apsvērumu un secinājumu juridisko slodzi, uskata VNĪ, tā kā Senāts šos apsvērumus un secinājumus nav noraidījis.

Senāts norādīja, ka pastāv alternatīvi tiesību aizsardzības līdzekļi – tiesības prasīt prasības nodrošinājuma atcelšanu.

Secīgi VNĪ ir vērsies ar lūgumu Vidzemes priekšpilsētas tiesā atcelt aizliegumu slēgt jaunus līgumus, jo uzņēmuma ieskatā šāds liegums ir nesamērīgs.

Civiltiesiskais strīds starp VNĪ un pilnsabiedrību “ReRe Būve 1” aizsākās pēc tam, kad VNĪ lauza līgumu par būvdarbu veikšanu JRT ēku kompleksā, savukārt būvnieks tiesā iesniedza prasību atbildētājam atzīt un izpildīt noslēgto līgumu, kā šīs prasības nodrošinājumu, lūdzot noteikt aizliegumu VNĪ slēgt jebkādus darījumus ar trešajām personām par būvdarbu veikšanu šajā objektā. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lūgumu nodrošināt prasību apmierināja.

Reklāma
Reklāma

“Vasarā mēs bijām gatavi šādam tiesas lēmumam, jo iepriekš “ReRe Būve 1” Vidzemes priekšpilsētas tiesai bija iesniegusi materiālus 13 sējumu apjomā, tādējādi radot ilūziju par prasības pamatotību. Tomēr esam pārliecināti, ka tiesa nevar ignorēt faktu – viens no būtiskākajiem līguma laušanas pamatojumiem ir “ReRe Būve 1″ pieļautie drošības pārkāpumi un darba drošības normu neievērošana būvniecības laikā,” atzīst Valkers.

VNĪ mērķis ir savlaicīgi pabeigt JRT rekonstrukcijas projektu pienācīgā kvalitātē, lai, atbilstoši plānam, teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties jau 2022. gada vasarā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.