Sadarbības rūgtā pieredze ar Sabiedrības integrācijas fondu 5
Tuvāko trīs gadu laikā valsts pārvaldei ir jāīsteno “nulles birokrātijas” principi – jāatsakās no nevajadzīgas birokrātijas un jāvirzās uz mazas un analītiskas valsts pārvaldes modeli. Tāds ir Valsts kancelejas (VK) direktora Jāņa Citskovska pieteiktās reformas mērķis. Pāris mēnešus pēc plānotās reformas izklāsta Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē VK direktors gan atzina, ka reforma norit lēni, ka reizēm griboties visu mest pie malas. Taču nav tā, ka viss ir apstājies – pašlaik valsts pārvaldē tiek īstenotas vairākas iniciatīvas administratīvā sloga mazināšanai, kas saistītas gan ar informācijas tehnoloģiju izmantošanu (piemēram, e-pakalpojumu jomā), gan procesu vienkāršošanu (nodokļu administrēšanas un maksāšanas, uzņēmējdarbības vides jomā), kā arī citas iniciatīvas. J. Citskovskis vēl nav galīgi paguris un neesot atmetis ar roku mērķim izskaust valsts pārvaldē liekus procesus un regulējumus, samazināt iekšējo un ārējo administratīvo slogu un izmaksas.
Birokrātiskais aparāts gan nevēlas, ka to iznīcina. Par to liecina arī diasporas laikrakstu “Brīvā Latvija” un “Laiks” galvenās redaktores Ligitas Kovtunas stāsts.
Ligita Kovtuna uzticēja savu pieredzi par birokrātiju sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF). Fonds saistīts ar valsts pārvaldi, jo apsaimnieko arī valsts budžeta naudu un tā padomes sastāvā ir arī seši ministri.