Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Zane Bitere/LETA

“Valstij jādomā tieši par šīm grupām, pārējās kaut kā tiks galā!” Aigars Štokenbergs par inflācijas draudiem 0

“Es patiesībā nebažījos par ierindas mājsaimniecībām, man vienīgās bažas ir par tiem, kuri dzīvo tuvu nabadzības slieksnim,” TV24 raidījumā “” viedokli izsaka Aigars Štokenbergs, jurists, strādājis vairākās valdībās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņu patēriņā pārtikai un mājoklim tiek iztērēti visi ienākumi.

“Īpaši, ja vēl pensionāriem pieskaita zāles. Līdz ar to viņi pārtikas inflāciju sajūt visvairāk!

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja mēs tā strikti runājam, valstij jādomā tieši par šīm grupām, pārējās kaut kā tiks galā, jo inflācijai parasti raksturīgs tas, ka algas jau arī pieaug,” viņš teic.

Jau ziņots, cenu kāpuma dēļ veikalu plauktos kardināli mainīsies pārtikas preču sortiments, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pauda Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

“Vasaras otrajā pusē un rudenī ļoti kardināli mainīsies plauktu saturs – tas, ko mēs redzam veikalā. Nevienam neder pilni plaukti ar produktiem, kurus neviens nevar nopirkt. (..) Jāsaprot, ka tāda izvēle, kāda bija līdz šim, nebūs. Vai tiešām mums vajag astoņu veidu rīsus un piecu veidu kartupeļus? Mēs par to līdz šim maksājām,” teica Gulbe.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka nevajag gan uztraukties, ka no tirdzniecības pazudīs kādas konkrētas pārtikas preces. “Redzēsim visu – nav par to jāuztraucas,” piebilda Gulbe.

Tāpat viņa atzīmēja, ka pārtikas ražotāji šobrīd meklē iespējas kā padarīt gala produktus lētākus, jo preces cenā nav iespējams automātiski iecenot straujo energoresursu cenu un citu ražošanas izmaksu kāpumu.

“Tiek ļoti domāts, kā produktu, kas ir veikala plauktā, padarīt lētāku,” sacīja Gulbe, piebilstot, ka tostarp, piemēram, tiek meklēts lētāks preces iepakojums, tiek veiktas korekcijas preču pārvadājumos, izvēloties cenu ziņā pateicīgākus iepakojuma veidus, kā arī receptūrā dārgākos produktus tiek mēģināts aizstāt ar lētākiem, bet ne sliktākiem.

Reklāma
Reklāma

Agroresursu un ekonomikas institūts ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārraudzīta iestāde. Institūtu izveidoja Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta, Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta un Latvijas Valsts augļkopības institūta reorganizācijā.

SAISTĪTIE RAKSTI