Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Valstij izkrāpti miljoni: uzņēmēju apsūdz vērienīgā krāpšanā ar OIK 2

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par kāda uzņēmuma iespējamām nelikumīgajām darbībām ar Obligāto iepirkuma komponenti (OIK) vairāku gadu garumā, valstij nodarot zaudējumus vismaz divu miljonu eiro apmērā, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas
Kriminālprocesā noskaidrots, ka noziedzīgais nodarījums veikts juridiskas personas interesēs un par aizdomās turēto atzīts attiecīgā uzņēmuma valdes loceklis.

Kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

2018.gada jūlija vidū VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē tika saņemts iesniegums par kāda uzņēmuma iespējamām nelikumīgām darbībām ar OIK. Par saņemto informāciju tika uzsākta faktu pārbaude, pēc kā 2018.gada 25.oktobrī tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Tāpat kriminālprocesa ietvaros uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu attiecība pret juridisku personu.

Kriminālprocesa laikā veiktas vairākas procesuālās darbības, tostarp kratīšana, kurā gūti pierādījumi veiktajai krāpšanai ar elektroenerģijas pašpatēriņu, kas veikts sākot no 2013.gada marta. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais nodarījums veikts juridiskas personas interesēs – uzņēmums noziedzīgā ceļā savā īpašumā ieguva naudas līdzekļus ne mazāk kā divu miljonu eiro apmērā, radot zaudējumus Latvijas Republikai.

Kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta viena persona – uzņēmuma valdes loceklis.

Atbilstoši Krimināllikumā noteiktajai atbildībai par šādu nodarījumu, persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Tāpat saskaņā ar Krimināllikuma 70.2 panta pirmo daļu, tiesa lems par to, kādu piespiedu ietekmēšanas līdzekli noteikt juridiskai personai. Tie var būt sekojošie – likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija vai naudas piedziņa.

Šī gada 19.augustā izmeklēšana šajā kriminālprocesā pabeigta un tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.