Trīs dienas dažādās vietās Valmierā notiks Vasaras teātra festivāls 5
Aija Kaukule, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”
Trīs dienas, no 6. līdz 8. augustam, dažādās vietās Valmierā notiks Vasaras teātra festivāls, piedāvājot sešas pirmizrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm, kā arī vairākas viesizrādes un piedzīvojumus pilsētvidē.
Festivāla veidotājs, režisors Jānis Znotiņš norāda, ka priekšplānā šogad izvirzīta jaunā paaudze: “Mēs vēlamies izprast un sajust bērnu un jauniešu redzējumu uz pasauli, paskatīties uz to no cita skatpunkta.
Visi jaundarbi top, ieklausoties un respektējot viņu intereses, aktuālās tēmas un iesaistot arī radošajā procesā – izrāžu veidošanā.”
Režisore Krista Burāne kopā ar radošo komandu un vairāku Cēsu skolu audzēkņiem radījuši izrādi par pasaules glābšanu “Pasaules gals un citas blēņas”, kuras laikā kopā ar aktieriem Mārtiņu Meieru un Jāni Kroni dosies glābšanas misijā.
Vasarīgu izrādi par mīlestību un cita veida patikšanām pusaudžiem “Marija un zibens” iestudē režisore Paula Pļavniece.
Horeogrāfe Liene Grava ar komandu festivālā piedāvās dejas izrādi “Pus Audzis” par pieredzēm cilvēka mūžā, kuras nav iespējams iegūt attālināti, komunicējot sociālajos tīklos – pirmā lēnā deja, pirmais skūpsts, pirmā iemīlēšanās, pirmā šķiršanās.
Leģendu par laimes ēdējiem “Cilts” kopā ar Valmieras teātra jaunajiem aktieriem iestudē režisors Toms Treinis. Tā vēstīs par kādu puisi, kurš kopš agras bērnības meklē noslēpumainu cilti, kas pat visnelaimīgāko cilvēku spēj padarīt laimīgu.
Viena no Bērnu un jauniešu teātra institūta dalībniecēm, režisore Māra Uzuliņa festivālā iestudē izrādi par to, cik cilvēki ir dažādi – daži ērmīgi, bet sirsnīgi, citi atkal cēli, bet nu galīgi nejauki. Izrādes “Bumba nerunā” varonis būs Bumba – astoņus gadus vecs zēns, kurš nerunā, taču ir ļoti draudzīgs, un tā vēstīs par viņa piedzīvojumiem.
Staigājamā klausāmizrāde “Urbānais safari” savukārt būs piedzīvojums visai ģimenei, kas piedāvās iespēju iztēlē novērot dažādu paaudžu cilvēkus. Tā iepazīstinās ar dažādām X, Y un Z paaudzei raksturīgām iezīmēm. Audiogidu pavadībā būs iespēja iziet četras dažādas paaudžu takas.
Tradicionāli festivālā nozīmīga vieta atvēlēta Studentu šķūnim jeb darbiem, kas tapuši studiju projektos. Horeogrāfe Kristīne Brīniņa kopā ar Liepājas teātra aktieru kursa studentiem radījusi dokumentālu izrādi pastaigu “Upe”. Tas ir ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību, kas veidoti pēc Liepājas iedzīvotāju patiesiem dzīves notikumiem.
Savukārt Daugavpils teātra izrādi visai ģimenei “Samsona ceļojums” veidojusi Latvijas Kultūras akadēmijas režijas kursa absolvente Undīne Bērziņa. Tā skar svarīgas tēmas, kuras bieži vien paliek līdz galam neizrunātas un neizprastas – attiecības ģimenē, draudzība, zaudējuma sāpes un citas.
Programmu papildinās notikumi festivāla centrā, ko radīs īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolas dalībnieki, laikmetīgās mākslas darbnīcas un citas norises. Festivāla apmeklējums vecumā līdz 12 gadiem – uzrādot personu apliecinošu dokumentu; vecumā no 12 gadiem – uzrādot derīgu sertifikātu par Covid-19 izslimošanu vai vakcināciju, vai negatīvs testa rezultāts un personu apliecinošs dokuments. Vairāk – www.valmierasfestivals.lv.