Kā Valentīndienā sagādāt pārsteigumu mīļotajam? Atbild populāri cilvēki 4
Kā sagādāt pārsteigumu mīļotajam cilvēkam?
Aina Poiša, psihoterapeite: “Ir labi pazīt savu mīļoto cilvēku, viņa gaumi un nepārspīlēt ar to, ko tagad uz Valentīndienu piedāvā veikali, piemēram, rozā sirsniņas un mežģīnes un citas lietas. Ja vispār gribas, lai pāra attiecībās ienāktu šādi svētki, būtu labi turēties gaumes robežās. Es, protams, izklausos skeptiska, bet visi svētki sākas ar pārlieku komerciālismu, un tas tieši nomāc to intīmo. Ja mēs Valentīndienu saucam par mīlestības svētkiem un negribam būt tādi ļoti aizvērti pret apkārtējo pasauli, tad kāpēc gan lai mēs tos nesvinētu? Galvenais ir nepazaudēt savu izjūtu, lai tajā visā būtu mazāk banalitāšu.”
Aleksandrs Sokolovs, fotogrāfs: “Lai cik paradoksāli tas būtu, bet visbīstamākā diena attiecībām tieši ir Valentīndiena. Pēc statistikas datiem, Valentīndiena ir tāda diena, kurā cilvēki visbiežāk šķiras. Tāpēc jābūt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, lai šajā dienā neizšķirtos. Tā arī būtu vislabākā dāvana – neizšķirties no mīļotā cilvēka.”
Anita Intaite, mūziķe: “Svētkiem ar savu mīļoto ir jābūt katru dienu, tāpēc man pašai nekad īsti tā Valentīndiena nav patikusi. Man šķiet, ka, neskatoties uz to, kāda diena ir, vajadzētu radīt svētkus cilvēkam, ar ko esi kopā, un negaidīt nekādu īpašu dienu.”
Arturs Šulcs, psihoterapeits seksologs: “Jāizdara kaut kas tāds, kas iepriekš nav bijis, bet tādā pozitīvā nozīmē. Vienkāršākais veids ir uzdāvināt kaut ko materiālu. Tomēr cilvēkiem jau patīk sajūtas un emocijas. Vajadzētu piedāvāt kaut kādas lietas, par ko cilvēks ir domājis un sapņojis, piemēram, sievieti var uzaicināt uz kādu labu pasākumu, kur ir pāru dejas. Tā arī var būt atpūta ārpus viņu tradicionālā, ierastā dzīves ritma. Vajag izmēģināt ko tādu, par ko viņi ir sapņojuši, bet nav atļāvušies to darīt.”
Renārs Zeltiņš, pasākumu vadītājs: “Tas, kas notiks sestdien sociālajos tīklos un vispār, Valentīndiena ir tāds mākslīgs neprāts – visur būs puķes, dāvanas, ko mīļotais uzdāvināja. Jau dāvinot kaut ko otram, tu uzreiz vari iedomāties, ka tas nonāks sociālajos tīklos. Man liekas, ka nevis katru dienu vajag dāvināt, bet nevajag tik trakam kļūt tieši Valentīndienā. Vajag pārsteigt ikdienā, protams, ne katru dienu, jo tas būs par daudz un pārspīlēti, bet tādā brīdī, kad to vismazāk gaida. Varbūt katram tās iespējas ir citādas, kā viņš pārsteidz otru cilvēku, jo tas ir arī atkarīgs no finansēm. Piemēram, es ar savu draudzeni aprobežojos ar to, ka mēs katru gadu Valentīndienā dodamies nofotografēties tādā būdiņā, kur pēc tam var saņemt izdrukātu bildi. Tā jau ir kļuvusi par mūsu tradīciju.”
Maija Stuģe, dziedātāja: “Parasti vīrieši sievietēm dāvina ziedus, bet man liekas, ka pārsteigums būtu, ja Valentīndienā sieviete pārmaiņas pēc vīrietim uzdāvinātu ziedus. Parasti vīrieši jūtas apmulsuši, saņemot šādu dāvanu. Es pati to arī esmu darījusi, vīrietim it kā jau patīk, bet tas ir pilnīgi negaidīti. Meitenes var izpausties savās kulinārijas prasmēs. Pavisam liels pārsteigums būtu, ja ikdienā nedziedošs cilvēks ierakstītu studijā dziesmu mīļotajam cilvēkam vai arī sarakstītu dzejoli. Mēs tādus īpašus svētkus nesvinam, bet ir jauki, ka ir tāda īpaša diena, kad vairāk padomā par kopā esību un mīlestību. Zinu, ka šos svētkus īpaši ienīst tie, kas ir vientuļi, un viņiem šie svētki neiet pie sirds. Es varu teikt, ka mīlestības svētki nenozīmē tikai divu partneru attiecības. Mīlestība nozīmē arī ģimenes mīlestību vienam pret otru. Agrāk mēs ģimenē šai dienā dāvinājām sīkus nieciņus, piemēram, knaģīšus ar sirsniņām.”