Valdības piešķirtais finansējums policijai Latvijā nav zems, jautājums tādējādi rodas par izlietojuma efektivitāti 28
Aplūkojot statistikas datus un finansējuma apjomu policijai, patiešām rodas vairāki jautājumi.
Kā liecina Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja Ulda Rutkastes ieraksts “Twitterī”, saskaņā ar statistikas datiem Latvijā budžets procentuāli no iekšzemes kopprodukta (IKP) nemaz nav zems – ap 1,10 % no IKP.
Apsteidzam šeit ne tikai kaimiņvalstis, bet arī, piemēram, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Dāniju, Zviedriju u.c. Savukārt mums priekšā ir Horvātija, Grieķija, Kipra, Spānija, Bulgārija, Rumānija, Polija un Ungārija.
U.Rutkaste līdz ar to uzdod pamatotu jautājumu par policijas darba organizācijas efektivitāti.
Kāds komentētājs pie ieraksta arī prāto: “Vai policijā nebūs līdzīga problēma kā izglītībā? Daudz darbinieku, mazas algas, vāja atlase/konkurence uz amatiem, daudz birokrātijas, maz iniciatīvas, attiecīgi zema kvalitāte? Vai šis, ar 20 gadu nobīdi, nebūtu īstais brīdis beidzot veikt “reformas kā Igaunijā”?”
Cits iedzīvotājs izdara savus secinājumus: “Katrs šāds grafiks/situācija parāda tikai to, ka Latvijā nauda nenormāli daudz aiziet bezjēdzīgu “pantiņu skaitītāju” ierēdņu, organizāciju finansēšanai. Te ir vieta arī darbaspēka trūkuma risināsanai (vai arī nav personisko īpašību dēļ)…mēģinu domāt, ka vaina nav zagšanā…”
Te bildīte ar valdības finansējumu policijai, kas Latvijā, starptautiski skatot, galīgi nav zems. Tas liek uzdot jautājumus par policijas darba organizācijas efektivitāti. https://t.co/l7ZHCIco7s pic.twitter.com/zu3CKMfOZM
— Uldis Rutkaste (@rutkaste) April 27, 2023
Vai policijā nebūs līdzīga problēma kā izglītībā?
Daudz darbinieku, mazas algas, vāja atlase/konkurence uz amatiem, daudz birokrātijas, maz iniciatīvas, attiecīgi zema kvalitāte?
Vai šis, ar 20 gadu nobīdi, nebūtu īstais brīdis beidzot veikt "reformas kā Igaunijā"? pic.twitter.com/1rAHKm6c9H— Girts (@GirtsS) April 27, 2023