Foto: Evija Trifanova/LETA

Valdības aprises skaidras. Kāpēc Meņģelsone varētu būt laba veselības ministre? 91

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Līdz ar “Apvienotā saraksta” (“AS”) oficiālo paziņojumu par tā izvirzītajiem ministru kandidātiem ir kļuvis zināms arī veselības ministra amata kandidāts. Šim postenim apvienība ir izvirzījusi Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni, kas daudzus gadus ir bijusi valdības sociālo partneru pusē.

Viņa nav nevienā partijā un līdz šim nav bijusi saistīta arī ar ārstu vidi. Taču to Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētājs Edvards Smiltēns uzskata par kandidātes priekšrocību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Veselība ir smagākais politikas lauks, tāpēc ir svarīgi, lai šajā amatā būtu cilvēks ar autoritāti, kas redz laukumu, ar neatkarīgu aci varētu izvērtēt situāciju nozarē, un kas nepieder ne pie vienas no cunftēm un ir ar lielu dūšu,” uzskata E. Smiltēns. Viņš arī uzsvēra, ka “šis nav laiks, kad nozari vajadzētu vadīt ārstiem”.

Taču tajā kaut ko paveikt varēšot tikai tad, ja veselības ministram būs premjera un finanšu ministra atbalsts. L. Meņģelsone piekrita, ka situācija nozarē ir smaga, tāpēc ir jādomā ne tikai par pacientiem, lai viņi drīzāk var atjaunot veselību, bet arī par ārstiem, kas pēc kovida pandēmijas ir pārguruši no lielās pārslodzes.

Savā darbā L. Meņģelsone vēlas veidot sociālo dialogu arī ar nevalstisko sektoru, bet par nozares finansējumu viņa sacīja, ka svarīga ir arī atbildīga pieeja tā efektīvai izmantošanai.

Kad topošā koalīcija izveidoja 14 nozaru darba grupas, vairākas no tām vadīja potenciālie ministru kandidāti. Veselības darba grupas vadību “AS” bija uzticējis ārstam Renāram Putniņam, savukārt zemkopības nozares darba grupu vadīja Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars, bet ne viens, ne otrs nebūs valdībā.

E. Tavars vadīs “AS” Saeimas frakciju, bet zemkopības ministra amatam partija ir izvirzījusi Saeimas deputātu Didzi Šmitu, kurš pēc 13. Saeimas vēlēšanām atteicās strādāt Krišjāņa Kariņa (“JV”) pirmajā valdībā, kurā viņu izvirzīja “KPV LV”. Tāpēc tagad kuluāros izskanēja šaubas, vai K. Kariņš viņu aicinās valdībā.

Taču “AS” pārstāvji apgalvoja, ka par visiem ministru kandidātiem K. Kariņš ir informēts un “ir saņemts viņa akcepts”. Iekšlietu ministra postenim “AS” ir izvirzījis bijušo premjeru Māri Kučin­ski, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju varētu vadīt Saeimas deputāts Māris Sprindžuks.

Reklāma
Reklāma

Pēc tam kad savus ministru amata kandidātus vakar paziņoja “Apvienotais saraksts”, nu oficiāli kļuvis zināms viss iespējamais sastāvs jaunajai valdībai. Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” savus ministra kandidātus nosauca pirmdien.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.