Publicitātes foto

Valdība atļauj! Kuri cilvēki drīksēs apmeklēt atrakciju parkus iekštelpās? 17

Valdība otrdien atļāva sniegt saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar iekštelpu atrakcijām, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, bērnu rotaļu istabās un bērnu pieskatīšanas vietās tirdzniecības centros.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Pakalpojumus būs atļauts sniegt personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts, personām, kurām ir sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts, personām, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kā arī minētās personas pavadošajiem bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem (bez sertifikātiem), ja tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās drošības prasības.

Iekštelpu atrakciju pakalpojumi būs atļauti, ja pie ieejas tiks nodrošināta kontrole, lai identificētu klātesošo personu atbilstību minētajām prasībām, un tiks nodrošināts, ka pasākuma norises vai pakalpojuma sniegšanas vietā telpās vai teritorijā neatrodas personas, kas šīm prasībām neatbilst.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pakalpojumu sniegšana būs atļauta, ja pasākuma norises vai saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietā telpās un teritorijā, kur var iekļūt apmeklētāji, arī personāls atbilst minētajām prasībām. Ja telpās vai teritorijā, kurā nevar iekļūt apmeklētāji, atradīsies personas, kas neatbilst minētajām prasībām, tajās būs jāievēro visas noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Iekštelpu atrakciju pakalpojuma sniedzējiem vienai personai būs jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no apmeklētājiem pieejamās pakalpojumu sniegšanas vietas publiski pieejamo telpu platības, apmeklētāju plūsma jāorganizē, nodrošinot divu metru distances ievērošanu starp individuāliem apmeklētājiem vai mājsaimniecībām, un novēršot cilvēku drūzmēšanos. Tāpat iekštelpās būs jāizmanto mutes un deguna aizsegi, izņemot, ja tas nav iespējams, izmantojot atrakcijas.

Pakalpojuma sniegšanas telpās pēc iespējas jābūt samazinātam kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaitam, jānotiek regulārai, kur iespējams, pēc katra klienta virsmu, tostarp inventāra un darba aprīkojuma tīrīšanai un dezinfekcijai, izmantojot spirtu saturošus roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus, kas satur vismaz 70% etanola.

Iekštelpu atrakcijās nebūs atļauti izklaides pakalpojumi, kuros nav iespējams nodrošināt inventāra un virsmu dezinfekciju un distances ievērošanu starp apmeklētājiem, piemēram, bērnu bumbu baseini. Šādus pakalpojumus atļauts sniegt tikai vienai personai vai vienai mājsaimniecībai, starp apmeklētājiem nodrošinot inventāra un virsmu dezinfekciju.

Apmeklētājiem pirms un pēc inventāra/atrakcijas izmantošanas jānodrošina spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekļu, kas satur vismaz 70% etanola pieejamību, kā arī jāveic regulāra telpu ventilācija, nodrošinot, ka oglekļa dioksīda (CO2) līmenis nepārsniedz 1000 daļas uz miljonu (ppm).

Iekštelpu atrakciju pakalpojumu sniedzējiem jānodrošina atbildīgā persona, kas organizē šajos noteikumos noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu pakalpojuma sniegšanas vietā un atrodas pakalpojuma sniegšanas vietā tā darbības laikā, pēc uzraudzības un kontroles iestādes amatpersonas pieprasījuma sniedz nepieciešamo informāciju par epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu pakalpojuma sniegšanas vietā, objektīvi pārbaudāmā veidā identificē un norāda kontroles laikā pakalpojuma sniegšanas vietā esošo apmeklētāju skaitu.

Reklāma
Reklāma

Apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases) ir jāizvieto skaidri salasāma publiski pieejama informācija, tostarp svešvalodās par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā, kā arī minētās atbildīgās personas kontaktinformācija un policijas palīdzības tiešais tālruņa numurs 110.

Pakalpojuma sniedzējiem jānodrošina apmeklētāju un iesaistīto darbinieku reģistrācija (vārds, uzvārds, kontaktinformācija). Ja konstatēta apmeklētāja vai darbinieka saslimšana ar Covid-19, pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma, jānodod apmeklētāju un iesaistīto darbinieku personas dati.

Noteiktais regulējums, kas paredz, ka vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās pakalpojumu sniegšanas vietas publiski pieejamo telpu platības, nepieciešams, lai samērotu epidemioloģiskās drošības pasākumus ar kaimiņvalstīm (Lietuva, Igaunija), tādējādi motivējot iedzīvotājus brīvā laika pavadīšanai izmantot Latvijā esošās iespējas. Tāpat 15 kvadrātmetri ir optimāls ierobežojums, ņemot vērā, ka apmeklētāji visur, izņemot vietas, kur tas nav iespējams, izmanto sejas un mutes aizsegus.

Pasākuma organizators vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējs nedrīkstēs sniegt pakalpojumu personai, kura neievēro epidemioloģiskās drošības prasības. Tas nozīmē, ka pakalpojuma sniedzējam būs jāuzrauga to, ka apmeklētāji ievēro pulcēšanās nosacījumus, distancēšanos, maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās un atrakcijā, mutes un deguna aizsegu lietošanas nosacījumus un citus noteikumus.

Konstatējot epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumus, pakalpojuma sniedzējam būs jāaizrāda par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumu vai, ja pakalpojuma saņēmējs neņem vērā pakalpojuma sniedzēja norādījumus, jāizraida personu no pakalpojuma sniegšanas teritorijas vai jāvēršas pie pašvaldības policijas vai Valsts policijas.

Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.