Rīgas Valda Zālīša sākumskolas skolēni svinīgā pasākuma laikā Rīgas Latviešu biedrības namā, uzsākot jauno mācību gadu.
Rīgas Valda Zālīša sākumskolas skolēni svinīgā pasākuma laikā Rīgas Latviešu biedrības namā, uzsākot jauno mācību gadu.
Foto: LETA

Valdība apstiprina mērķdotācijas pedagogu algām 0

Valdība šodien noteica mērķdotāciju sadali pedagogu darba samaksai pašvaldību izglītības iestādēs septembrim, oktobrim un novembrim atbilstoši skolēnu skaitam un likmju skaitam 2013.gada 2.septembrī, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Esmu pateicīgs kolēģiem, īpaši Finanšu ministrijai, par atbalstu, pieņemot lēmumu par mērķdotāciju sadali. Pedagogi var būt droši, ka saņems algas, tuvākajās dienās mērķdotācija tiks pārskaitīta pašvaldībām,” norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Mērķdotāciju sadali nosaka atbilstoši 2009.gada 22.decembra pieņemtajai kārtībai. Mērķdotācijas aprēķina, pamatojoties uz pašvaldību ievadīto un apstiprināto informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā – skolēnu skaitu izglītības pakāpē attiecīgajā teritorijā un izglītības iestādē īstenotajām mācību programmām uz 2013.gada 2.septembri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopējais skolēnu skaits pašvaldību padotībā esošajās izglītības iestādēs uz 2013.gada 2.septembri ir 248 113 bērni. Salīdzinot ar bērnu skaitu iepriekšējā mācību gada sākumā, kopējais skaits šogad samazinājies par 2158 izglītojamajiem jeb 1%. Skolēnu skaits 1.-12.klasēs sarucis par 3086 jeb 1%, bet piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits palielinājies par 1077 jeb 3%.

Sākot ar šā gada 1.septembri, pedagogi ar 3.kvalitātes pakāpi, kas iegūta Eiropas Sociālā fonda projektā “Pedagoga konkurētspējas veicināšanas izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos,” saņems piemaksu 8% apmērā no pamata mēneša algas likmes. Savukārt pedagogi, kas projekta laikā ieguva 4. un 5.kvalitātes pakāpi, saņems piemaksu attiecīgi 20% un 25% apmērā no pamata mēneša algas likmes.

Sākot ar jauno mācību gadu, palielināts koeficients 1.-4.klases skolēniem, tā atbalstot vismaz 228 mazās skolas, pamata izglītības iestādēs, kur nepietiekamā skolēnu skaita dēļ nav iespējams ievērot noteikto skolēnu un pedagogu attiecību. Pamatizglītības iestādēs, kur skolēnu skaits ir 100 un mazāks, koeficients tiks mainīts no 0,75 uz 1.

No šā gada 1.septembra mainīta arī skolēnu un pedagoģiskās likmes attiecība republikas pilsētās 1:10,35, bet novados 1:8,12. Vienlaikus atbalstīti pedagogi, kuri strādā speciālajās skolās un iekļaujošās izglītības programmas – no 1.septembra ir paaugstināts programmu koeficents speciālajās izglītības programmās no 1,6 uz 1,84 un speciālajās skolās (bez internātiem) no 1,6 uz 1,8, atbalstot pedagogus, kuri strādā ar bērniem ar īpašām vajadzībām, tai skaitā iekļaujošās izglītības programmās.

“Neskatoties uz to, protams, paliek neapmierinātība par to, ka mērķdotāciju aprēķini ir pieejami tik vēlu un pedagogi, uzsākot mācību gadu, nezina savas algas apmēru. Tāpēc esam vērsušies Latvijas pašvaldību savienībā, Lielo pilsētu asociācijā un pie izglītības darbinieku arodbiedrībām, lai šīs organizācijas sniegtu savus priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos, lai mērķdotācijas varētu aprēķināt savlaicīgi,” saka ministrs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.