“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 64
Vai, ieviešot mājsēdi, tiek jēgpilni izmantoti resursi? “Absolūti nē,” savu viedokli pauž bijušais Iekšlietu ministrs (2019-2021), partijas “Republika” līdzpriekšsēdētājs Sandis Ģirģens, viesojoties TV24 raidījumā “Preses klubs”.
“Ja jūs atceraties, es biju tieši iniciators MK, kad vēl biju Iekšlietu ministrs, lai atceltu iepriekšējo mājsēdi,” viņš norāda.
Ģirģens uzsver, ka mēs šobrīd esam vienīgā valsts pasaulē, kura par stratēģiju ir izvēlējusies mājsēdi. Viņš uzdod jautājumu: cik cilvēki darba dienu vakaros posmā no plkst. 21 un it sevišķi pēc pusnakts staigā pa ielām? “Es daudz tādus nezinu,” viņš apgalvo, secinot, ka šāda mājsēde neko nerisina.
Viņš izklāsta arī Igaunijas eksperta viedokli, ka mājsēde neko nedos un ka valdībai bija jāstrādā uz mērķgrupām.
Līdz ar to Ģirģens ir pārliecināts, ka Latvijas izvēlētā stratēģija nav pareiza un nedos nekādus gaidītos rezultātus, kā arī pēc mājsēdes beigām cilvēkiem būs sakrājušās dažādas vajadzības, tāpēc situācija izvērtīsies pavisam pretēja.
Iebilstot norādījumam, ka tieši iepriekšējā mājsēde rezultātus deva, Ģirģens, pamatojoties uz ekspertu slēdzieniem, apgalvo, ka vīruss izplatās viļņveidīgi, līdz ar to saslimstības samazināšanās notiktu neatkarīgi no mājsēdes.
Tomēr viņš vēlas pievērst uzmanību kam svarīgākam: “Šobrīd sistēmā, ko Latvija ievieš, ir nenormāli robi, kas veicina vīrusa izplatību.”
Piemēram, uz savu uzdoto jautājumu Operatīvās vadības grupā un Krīzes padomes sēdēs – pie kādiem kritērijiem Latvijas Republikas robežsardzes ģenerālim jāsāk plānot iekšējo robežu slēgšanas jautājumus – atbildes neesot bijušas.
Tāpat arī sarunā ar SPKC viņš noskaidroja, ka vakcinēts cilvēks, kuram mājās ir ar covid saslimis bērns, var iet uz darbu vai veikalu. Nākamajā dienā pēc šī ieraksta publicēšanas “Facebook” trūkums esot ticis novērsts.