Vajag apputeksnētāju 0

Man ir daudz dzelteno olu plūmju. Kokiem ir kādi 10 – 15 gadi, bet augļus neražo. Kas vainas?
Skaidrīte Hermane Jumurdas pagastā
Pēc SIA "Pūres dārzkopības pētījumu centrs" asistentes Ineses Drudzes teiktā, vidēji agrā šķirne "Latvijas Dzeltenā Olplūme" zied vēlu un bez laba apputeksnētāja neražo. Lai labi ražotu, jāstāda vēl kāda vēlu ziedoša šķirne, piemēram, "Zaļā Renklode", "Nansi Mirabele", "Noarootsi Punane", "Ulenas Renklode". Par apputeksnētāju der arī ražīgās zilās būkas (krēķīši), kas zied tajā pašā laikā un dod labus putekšņus.

Reklāma
Reklāma

vēlamais attālums

Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Vēlamais attālums starp kokiem ir vismaz 3 x 5 metri, lai gan apputeksnējamās un apputeksnētājas šķirnes cita no citas var atrasties arī bišu lidošanas attālumā. Jāņem vērā, ka pašai "Latvijas Dzeltenajai Olplūmei" bieži vien nav normāli dīgstošu putekšņu, tāpēc tā nevar apputeksnēt citas šķirnes.
Plūmju neražošanai par iemeslu var būt arī slikts, mazražīgs klons, kam bieži veidojas deformēti ziedi ar liekām ziedlapiņām, slikti attīstītām drīksnām vai kropliem putekšņiem. Diemžēl tieši mazražīgākie kloni ir tie ziemcietīgākie un vislabāk pavairojas ar sakņu atvasēm. Izmantojot tās kā stādus, uz labu ražu nevar cerēt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.