Foto: Shutterstock

“Vaivaru” rehabilitācijas programma pacientiem pēc mugurkaula ķirurģijas – tagad starptautiski akreditēta 0

Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari” subakūtā posma stacionārā rehabilitācijas programma pacientiem pēc mugurkaula ķirurģijas jostas daļā saņēmusi starptautisko Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības (UEMS) Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas sekcijas akreditāciju, kļūstot par vienīgo šāda veida akreditēto rehabilitācijas programmu Baltijā. Iegūtais starptautiskais sertifikāts apliecina rehabilitācijas programmas atbilstību Eiropas Savienības valstu līmenim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Pēdējos gados esam ieguldījuši daudz darba, lai attīstītu dažādas rehabilitācijas programmas un pilnveidotu rehabilitācijas tehnoloģiju izmantošanu tajās. Rehabilitācijas programmu sertifikācija apliecina uz pierādījumiem balstītu tehnoloģiju izmantošanu un parāda attīstības virzienus nākotnei. Programma paredzēta pacientiem pēc mugurkaula ķirurģijas, kuriem saglabājas neiroloģisks deficīts vai sāpju sindroms, kas rada funkcionēšanas traucējumus. Programmas mērķis — mazināt bojājumus, mazināt sāpju sindromu, uzlabot mobilitāti, veicināt pacientu neatkarību ikdienas aktivitātēs, kā arī samazināt darba nespējas laiku,” stāsta NRC “Vaivari” vadītāja Anda Nulle.

Stacionārās rehabilitācijas laikā tiek nodrošināta multidisciplināra pieeja intensīvajai rehabilitācijai. Programma paredzēta pacientiem subakūtā periodā pēc mugurkaula ķirurģijas. Pacientus šai programmai nosūta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, kurš konsultē pacientu pirms un/vai pēc operācijas, izvērtējot esošos un draudošos funkciju traucējumus. Rehabilitācijas programma vidēji ilgst 14 dienu, taču programmas ilgums un intensitāte tiek pielāgota individuāli katram pacientam atbilstoši izveidotajam rehabilitācijas plānam un sasniedzamajiem mērķiem. Pēc stacionārās rehabilitācijas nereti ir jāturpina mazāk intensīvas ambulatoras nodarbības, un pacienti tiek aicināti ievērot fiziski aktīvu dzīves veidu, apzinoties savus individuālos veselības riskus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekšējos gados Eiropas medicīnas specialitāšu apvienības fizikālās un rehabilitācijas medicīnas sertifikātus saņēmusi spinālo pacientu rehabilitācijas programma un cerebrālās triekas rehabilitācijas programma bērniem.

NRC “Vaivari” ir medicīniskās rehabilitācijas, veselības aprūpes, izglītības un zinātnes valsts nozīmes objekts — lielākā šāda veida medicīnas iestāde Latvijā. Galvenā NRC “Vaivari” darbības joma ir medicīniskā rehabilitācija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.