Foto: LETA/EPA

Vairums poļu uzskata: Krievijas uzbrukuma gadījumā Polijai jāaizstāv Baltijas valstis 5

62% poļu uzskata, ka viņu valsts bruņotajiem spēkiem būtu jāaizstāv Baltijas valstis, ja tām uzbruktu Krievija, liecina socioloģisko pētījumu kompānijas “TNS Polska” veikta aptauja. 19% aptaujāto poļu ir pretējās domās, bet vēl 19% atzinuši, ka viņiem uz šo jautājumu ir grūti atbildēt vai arī nav noteikta viedokļa.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Aptaujā, kas veikta laikā no 3. līdz 17. augustam, uzklausīti pa 1000 cilvēkiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Pētījumu atbalstījusi Polijas Ārlietu ministrija un PZU fonds, to organizējis Polijas Sabiedrisko attiecību institūts.

Noskaidrojies, ka respondentu, kuri uzskata, ka Krievija rada apdraudējumu viņu valstij, visvairāk ir Polijā – 80%. Lietuvā tā domā 60%, Igaunijā – 59%, Latvijā – 43% aptaujāto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Respondentiem uzdots arī jautājums par atbalstu Ukrainai, kuras austrumdaļā turpinās bruņots konflikts. Savas valsts karavīru sūtīšanu uz Ukrainu no četrām valstīm visvairāk atbalstītu lietuvieši. Lietuvā tam piekristu 20%, bet nepiekristu 67% aptaujāto, Polijā attiecīgi 7% un 79%, Latvijā 5% un 85%, Igaunijā – 8% un 81%.

Palīdzību Ukrainas armijai ar ieročiem un karavīru apmācīšanu Lietuvā atbalstītu 43% respondentu, bet neatbalstītu 41%, Polijā attiecīgi 33% un 50%, Latvijā 27% un 61% un Igaunijā 38% un 48%.

Aptaujas rezultāti otrdien prezentēti Viļņas Starptautisko attiecību un politikas zinātņu institūtā notiekošā konferencē.

Kā norādījusi Polijas Sabiedrisko attiecību institūta pārstāve Agneška Lada, Polija un Baltijas valstis bieži saskaņo savu nostāju politiskajā līmenī un šā pētījuma mērķis ir bijis noskaidrot, cik vienotas ir šo četru valstu sabiedrības.

Pēc viņas teiktā, lai arī Polija ir liela valsts un tai ir daudz kontaktu ar Višegradas valstīm, un tā nereti sliecas raudzīties uz Rietumiem, tomēr īpaši svarīga loma ir četru pētījuma aptverto valstu sadarbībai drošības un Austrumu partnerības jautājumos.

“Dažkārt francūži, vācieši, itālieši vai grieķi mūs nesaprot, tādēļ mums tiešām jādomā [par sadarbību],” viņa spriedusi.

Vienlaikus Lada pieļāvusi, ka Eiropas Savienībā Varšavas balss turpmāk varētu tikt vērtēta zemāk nekā līdz šim, jo Polijas jaunā valdība par Krieviju dažkārt izsakoties “patiešām subjektīvi”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.