Foto: Imago/Scanpix/LETA

Vairojoties spriedzei, Honkongā notiek jaunas demonstrācijas 0

Honkongā trešdien notikušas spontānas zibakciju demonstrācijas, sabiedrībā vairojoties sašutumam pēc tam, kad policija sašāva kādu 18 gadus vecu protestētāju, kurš bija piedalījies uzbrukumā likumsargiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Vairāki tūkstoši demonstrantu, arī daudzi biroju darbinieki uzvalkos, sapulcējās parkā un tad devās nesankcionētā demonstrācijā pilsētas darījumu rajonā, saucot saukļus pret policiju un valdību.

Dažas stundas pirms tam vairāki simti skolēnu piedalījās sēdošā demonstrācijā skolā, kur mācījās policista sašautais protestētājs Dzans Dzjikiņs.
CITI ŠOBRĪD LASA

Dzans un maskās tērpti protestētāji ar lietussargiem un nūjām bija uzbrukuši likumsargiem, un tajā brīdī policists Dzanu sašāva kaklā.

Kā skaidroja likumsargi, policists sašāvis Dzanu bailēs par savu dzīvību.

“Šajā ļoti īsajā sprīdī viņš pieņēma lēmumu un sašāva uzbrucēju,” sacīja policijas priekšnieks Stīvens Lo.

Tas, ka policija arvien biežāk liek lietā kaujas munīciju, izraisījis protestētāju nosodījumu.

Dzana sašaušanas video nonāca tīmeklī, kur to īsā laikā noskatījušies tūkstošiem cilvēku.

Viedokļi par incidentu ir atšķirīgi dažādo ideoloģisko nometņu pusēs, demokrātijas aktīvistiem nosodot policijas vardarbību, bet valdības atbalstītājiem skaidrojot, ka ieroča pielietošana bijusi attaisnota.

Honkongā protesti turpinās jau ceturto mēnesi. Demonstrācijas nereti pāraugušas vardarbībā, un policija izmantojusi asaru gāzi, gumijas lodes un ūdens lielgabalus.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.