Foto – Vivanta Volkova

“Vairogs” organismam, ko palīdz veidot… sāls istaba 4

Cilvēkiem, kuriem bieži ir iesnas, klepus, ausu un kakla iekaisumi vai kuri jau sirgst ar hroniskām elpceļu saslimšanām, bronhiālo astmu vai iedzīvojušies hroniskā smēķētāja bronhītā, ieteicams gan stiprināt savu imunitāti, piemēram, uzturā lietojot vairāk vitamīniem bagātus dārzeņus un augļus, C vitamīnu, ehinācijas vai žeņšeņa preparātus, gan veselības uzlabošanai izmantojot pirts procedūras, kā arī sāls terapiju, piemēram, apmeklējot sāls istabu. “Sāls terapija palīdz atklepot un iztīrīties bronhiem, kā arī mazina stresu,” stāsta ģimenes ārste un Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas lektore Inga Paradovska. “Man ir pozitīvas atsauksmes – piemēram, ģimenes, kurās ir astmas slimnieki, pēc sāls istabas apmeklējumu kursa teikušas, ka ir ļoti labi rezultāti, samazinās paasinājumu biežums. Lai būtu jūtams efekts, vajadzīgas vismaz desmit reizes, apmeklējumu biežums gan izvērtējams ļoti individuāli – tas atkarīgs no astmas smaguma, piemēram, paasinājuma periodā sākumā sāls terapija jāveic piesardzīgi.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Izvēloties apmeklēt sāls istabu ieteicams pievērst uzmanību tam, vai tajā ir ģenerators (haloģenerators), kas telpā pūš smalku medicīnisko sāli, lai notiktu nepieciešamā inhalācija un tiktu sasniegts vajadzīgais efekts, sālim nonākot dziļi elpceļos, nevis tikai deguna dobumā. Sāls istabā arī jābūt sausam, nevis mitram gaisam.

Foto – Vivanta Volkova
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja tomēr gadījies saaukstēties, ģimenes ārste Inga Paradovska iesaka dzert siltu ingvera tēju ar citronu, kur, tāpat kā kivi augļos, ir daudz C vitamīna. Tāpat jālieto pietiekami daudz šķidruma – aptuveni divi litri dienā, uzturā noderīgi ir ķiploki. Mājas apstākļos, ja nav paaugstinātas temperatūras, var veikt inhalācijas, piemēram, ar vārītu kartupeļu tvaikiem, kumelīšu tēju, ar terpentīna tvaikiem uz sakarsēta akmens – tas labi noņem deguna tūsku. Arī sāls terapija mazina tūsku elpceļos, tostarp degunā, un kļūst vieglāk elpot.

Bieži slimojošiem cilvēkiem ārste Inga Paradovska iesaka vakcinēties pret gripu.

Pieredze

Iveta Dēvita, SIA “Sāls ala” speciāliste: “Pirms vairākiem gadiem man konstatēja astmu, kas, man par pārsteigumu, bijusi slēptā formā. Mēnešiem ilgi mocīja spēcīgas klepus lēkmes, nebija iespējams atklepot. Nelīdzēja ne plāksteri, ne sildīšanas, ne bankas, ne antibiotiku kursi. Papildu terapijai (lietoju hormonus saturošus kaklā pūšamus aerosolus) nolēmu apmeklēt sāls istabu. Sausā sāls inhalācija atviegloja klepus lēkmes, līdz varēju pat atteikties no baloniņa astmas ārstēšanai. Pēc terapijas kursa sāls istabā apmeklējumus turpināju profilaktiski reizi nedēļā. Degunā smērēju vietējā ražojuma un no dabiskām izejvielām gatavoto “Lorozīva” ziedi – tā labi noder profilaksei, lai mikrobi nenokļūtu tālāk. Veselības stiprināšanai dzeru pašas lasītas zāļu tējas, ko ievācu no pavasara līdz vēlam rudenim. Vakaros ēdu ķiplokus, bet no rīta – spiežu svaigas sulas. Cenšos ēst Latvijas produktus, īpaši dzērvenes, smilts­ērkšķus utt. Nedēļas nogalēs kopā ar draugiem peramies pirtī ar zāļu slotiņām, beržamies ar paštaisītiem skrubjiem, ieziežamies ar medu un dzeram tējas.”

Reklāma
Reklāma

Uzziņa

Sāls terapija ieteicama imūnsistēmas stiprināšanai, elpceļu, hronisku iesnu, bronhiālās astmas, bronhītu, krēpu izdalīšanās atvieglošanai, ādas slimību un dažādu alerģiju mazināšanai, vairogdziedzera slimību simptomu atvieglošanai, kā arī nervu sistēmas relaksācijai un hroniskā noguruma sindroma mazināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.