Vairāki Eiropas valstu politiķi apsveic Kariņu ar nomināciju premjera amatam 0
Vairāki Eiropas valstu politiķi apsveic partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) politiķi un Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu ar nomināciju Ministra prezidenta amatam, liecina politiķu ieraksti sociālajā tīklā “Twitter”.
Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas priekšsēdētājs un Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amata kandidāts Manfrēds Vēbers “Twitter” raksta, ka ETP grupa ir gandarīta par Kariņa izvirzīšanu premjerministra amatam, kā arī izsaka pateicību Valsts prezidentam Raimondam Vējonim par JV politiķim pausto uzticību.
Savukārt ETP grupa sociālajā tīklā norāda, ka Kariņa nominācija ir labas ziņas Eiropas Savienībai (ES) un Latvijai.
Tāpat arī EK viceprezidents Valdis Dombrovskis apsveicis Kariņu un novēlējis viņam veiksmi valdības veidošanā.
Tikmēr bijušais Zviedrija premjers Karls Bilts ziņas par Kariņa nomināciju nosaucis par labām, piebilstot, ka amatu kā ārlietu ministrs varētu saglabāt Edgars Rinkēvičs (JV), bet aizsardzības ministra amatu varētu ieņemt partiju apvienības “Attīstībai/Par” politiķis Artis Pabriks.
EK priekšsēdētāja vietnieks Jirki Katainens paudis prieku par Kariņa nomināciju, piebilstot, ka pazīst Kariņu kā uzcītīgu cilvēku, kurš vienmēr meklē risinājumus un veidus, kā panākt vienprātību.
Apsveikumus Kariņam paudis arī bijušais Dānijas vicepremjers Bents Bentsens, kurš norādījis, ka Kariņš ir godīgs, gudrs un uzcītīgs.
Arī ilggadējs EP deputāts no Zviedrijas Gunārs Hokmarks paudis prieku par Kariņa nominēšanu premjera amatam, norādot, ka tā ir ļoti labai izvēle, kas nāks par labu Latvijai.
Veiksmi Kariņam vēl arī bijusī EK viceprezidente Vivjena Redinga.
Kā ziņots, Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt JV politiķi, EP deputātu Kariņu.
Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču atsevišķu partiju “sarkano līniju” dēļ šīs sarunas netika turpinātas.
Tātad opozīcija strādās parlamenta lielākā frakcija – “Saskaņa” un ZZS.