Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: AFP/LETA

Vairāk nekā puse krievu vēlas atjaunot nāvessodu. Kur mīt visasinskārākie pavalstnieki? 39

Krievijas Federācijā veikta socioloģiskā aptauja iedzīvotāju vidū, no kuras izriet, ka vairāk nekā puse valsts iedzīvotāju vēlas nāvessoda atgriešanu. “Saskaņā ar neatkarīgā socioloģijas uzņēmuma Russian Field pētījuma rezultātiem par krievu attieksmi pret nāvessoda prakses atjaunošanu 53% aptaujāto nobalsoja par ideju atjaunot galējo sodu, 39 % bija pret,” raksta vietne Unian.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Pēc sociologu domām, vislielākais nāvessoda atjaunošanas atbalstītāju skaits vērojams mazpilsētu un ciemu iedzīvotāju vidū.

Vīrieši šo faktu atbalstījuši biežāk nekā sievietes. Savukārt vecāki cilvēki retāk atbalstīja šādu soda mēru, un vismazāk tā atbalstītāju ir finansiāli pārtikušo krievu vidū – jo vairāk mantas un naudas cilvēkam, jo ​​lielākas šaubas par tik barga soda nepieciešamību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildot uz jautājumu, par kādu noziegumu personai var tikt sodīts ar nāvi, 57% krievu nosauca pedofiliju, 56% slepkavību un 46% terorismu.

Krievijas Federācijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Krievijas Federācijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, komentējot 22. martā notikušo teroraktu “Crocus City” tirdzniecības centrā pie Maskavas (tur gāja bojā vairāk nekā 100 cilvēku), aicināja nogalināt visus teroraktā “iesaistītos”.

Gandrīz nekavējoties partija “Taisnīgā Krievija” ierosināja 8.septembrī ieplānot referendumu par nāvessoda atgriešanu. LDPR priekšsēdētājs Leonīds Sluckis sacīja, ka nāvessoda moratorijs, kas tika pieņemts 1996.gadā saistībā ar iestāšanos Eiropas Padomē, ir jāpārtrauc. Savukārt Valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins iebilda, ka šis var iztikt arī bez referendumiem – pietiek ar Krievijas Federācijas Konstitucionālās tiesas lēmumu. Nāvessodu atbalstīja arī Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas vadītājs Genādijs Zjuganovs, kurš uzskatīja, ka ir pārāk daudz pārkāpumu, tostarp no tiesībsargājošās sistēmas puses.

31. martā federālā kanāla ēterā propagandists Dmitrijs Kiseļevs savukārt sacīja, ka tā darīt nedrīkst. Šāds gājiens it kā liktu apšaubīt Krievijas Federācijas konstitūcijas pirmo pantu par “tiesisku valsti”, bet diktatoram Vladimiram Putinam “svarīga ir katra viņa līdzpilsoņa dzīvība”.

Krievijas senators Andrejs Kļiša sacīja, ka nav iespējams atcelt nāvessoda izpildes moratoriju Krievijas Federācijas konstitūcijas normu dēļ. Tajā pašā laikā konstitucionālo tiesību eksperti uzskata, ka Kļišas vārdi ir meli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.