Baltik Elektro vadītājs Edgars Bergholcs.
Baltik Elektro vadītājs Edgars Bergholcs.
Publicitātes foto

Vairāk nekā piektā daļa iedzīvotāju plāno uzlikt saules paneļus 2

22,9% iedzīvotāju plāno uzstādīt saules paneļus savam mājoklim, liecina Gemius pēc kompānijas Baltik Elektro pasūtījuma veiktā aptauja. Visvairāk gribētāju uzstādīt saules paneļus ir vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem – to plāno izdarīt gandrīz trešdaļa jeb 32,4% aptaujāto.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Jauniešus vispār neinteresē saules paneļi. Vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem to neplāno darīt neviens. Tomēr salīdzinoši liela daļa aptaujāto uzskata, ka tas nav vajadzīgs. Šādu viedokli pauda 35,7% iedzīvotāju.

Lielākā daļa aptaujāto jeb 41,3% paziņoja, ka neplāno uzstādīt saules paneļus, jo dzīvo mājoklī, kas viņam nepieder.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elektro vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Baltik Elektro” valdes priekšsēdētājs Edgars Bergholcs atzīst, ka šī aptauja parāda sabiedrības ilgtermiņa domāšanas prasmes. “Cilvēki saprot, ka rudens nebūs viegls un jau tagad par to domā un meklē risinājumus,” pauž Bergholcs. Tomēr vienlaikus viņš norāda uz tendenci, ka cilvēki, kas ir gatavi uzstādīt saules paneļus, ne vienmēr apzinās, cik svarīgi ir noskaidrot saules paneļu piegādātāja pieredzi, kvalifikāciju un ilgtspēju.

“Veicot tik lielu investīciju, domāju, nav tik svarīgi samaksāt pāris simtus lētāk, riskējot ar kompāniju, kurai nav finansiāla seguma un ilgtermiņa pieredzes,” saka “Baltik Elektro” valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka ir ļoti svarīgi rūpēties arī par to, lai šiem paneļiem būtu reāli strādājoša garantija.

Bergholcs pauž cerību, ka arī valsts piedāvātie atbalsta un finanšu instrumenti tiks pilnveidoti, lai tie tiešām būtu palīgs iedzīvotājiem alternatīvu enerģijas avotu izmantošanā. Uzsverot, ka šis valsts piedāvātais instruments ir ārkārtīgi sarežģīts, turklāt iegūt it kā solīto pusi no finansējuma vispār neesot iespējams. “Tas, ka no 30 miljoniem eiro pašreiz ir izlietoti tikai 700 tūkstoši, par kaut ko liecina,” uzskata Baltik Elektro vadītājs.

Iedzīvotāji var turpināt pieteikties VARAM atbalsta programmai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) saņem daudzus jautājumus par atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās pēc vakar izskanējuša paziņojuma par “Sadales tīkla” nespēju uzņemt sistēmā visu saules paneļu saražoto elektrību. AS “Sadales tīkls” akcentē, ka jaudu rezervācija attiecas tikai uz topošo elektrostaciju projektiem, savukārt elektroenerģijas ražošanai mazos apjomos pašpatēriņam (ar jaudu līdz 11,1 kW), kas klasificējas kā mikroģenerācija, ierobežojumu nav. Tāpēc ministrija uzsver – mājsaimniecības saņemt atbalstu saules paneļu uzstādīšanai joprojām varēs.

Reklāma
Reklāma

Pieteikumu droši var iesniegt izvērtēšanai, ņemot vērā, ka VARAM atbalsta programma ir paredzēta mājsaimniecībām, lai ražotu elektroenerģiju pašpatēriņam.

Kopš š.g. marta iedzīvotājiem ir iespēja Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta ietvaros pieteikties atbalsta programmai, kas paredz finansiālu atbalstu atjaunojamo energoresursu iekārtu iegādei mājsaimniecībās. Jau šobrīd ir realizēti vairāk nekā 800 projekti, to skaitā jaunu iekārtu iegādē fosilā kurināmā (piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu) iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamo energoresursu izmantojošām iekārtām (biomasas granulu katli, siltumsūkņi un saules kolektori) vai pieslēgšanās centralizētai siltumapgādes sistēmai, kā arī saules paneļu, vēja ģeneratoru iegādei mājsaimniecībā pašpatēriņa vajadzībām. Ar visiem nosacījumiem iedzīvotāji var iepazīties šeit.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.