Makšķernieks savu lomu nedrīkst pārdot, bet adītāja cimdus drīkst! “Likums ir ļoti tizls,” atzīst Olte 26

Makšķerniekam bijusi veiksmīga cope, viņš izmakšķerējis pietiekami lielu lomu, vai šis makšķernieks drīkst pārdot kādu zivi kaimiņam vai draugam? “Mhm, pamēģini! Ja es to mēģināšu darīt, tad mani vispirms varbūt pabrīdināt, bet pēc tam sodīs,” tik skarbs savā atbildē ir Māris Olte, makšķernieks, biologs un žurnālists.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus Olte atzīst, ka viņam ir zināms, ka daudzi restorāni vienkārši iepērk vietējās zivis, piemēram, samus, liek uz šķīvja un tā ir vērtējama kā delikatese, bet to darīt nedrīkst, tas nav likumā paredzēts, jo makšķernieks savu lomu nedrīkst pārdot, likuma paradoksu skaidro Olte.

Olte pieļauj, ka šāda likuma nianse ir tāpēc, ka makšķerēšana ir vaļasprieks, lai gan vienlaikus adītājus savus cimdus drīkst tirgot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl eksperts domā, ka šī situācija varētu būt saistīta ar to, ka Latvijā ir grūtības noteikt to, kas kam pieder – ir publiskās ūdenstilpes, ir privātās privātās, ir tādas ūdenstilpes, kurās zvejas tiesības pieder valstij, līdz ar to zivis arī varbūt pieder valstij: “Jā, salikums ir ļoti tizls un neloģisks, kā rezultātā mēs nevaram tikt pie svaigām zivīm – ja mazbērni neatvedīs, tad ome pie svaigām zivīm netiks.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.