Publicitātes foto

Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda? 0

Aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atbildes liecina, ka 81% Latvijas skolēnu mājās ir labiekārtota vieta ar rakstāmgaldu attālināto mācību veikšanai, 9% mācās pie ģimenes ēdamgalda, savukārt pārējie bērni uzdoto pilda uz grīdas, sēžot dīvānā, gultā, pie TV, secināts “Mēness aptieka” un  pētījumu aģentūras “Norstat’’ pandēmijas laikā veiktajā aptaujā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Aptaujas dati rāda, ka par noteicošo faktoru mācību vietas labiekārtošanā uzskatāms bērnu skaits ģimenē, kā arī ienākumu līmenis vienai personai un mājsaimniecībai kopumā – ģimenes ar augstākiem ienākumiem un vairākiem bērniem biežāk ierīkojušas skolēniem speciālu mācību vietu.

Lielākajai daļai jeb 74% respondentu, kuru dzīvesvietā ir ierīkota atsevišķa vieta mācībām ar rakstāmgaldu, ģimenē aug trīs bērni skolas vecumā. Turpretim ģimenēs ar vienu skolas vecuma bērnu – 60% ir savs rakstāmgalds. Pie kopēja rakstāmgalda visbiežāk mācās ģimenēs ar četriem bērniem, taču ģimenēs kurās ir viens vai divi bērni, pie kopēja galda mācās reti –  6% gadījumu. Tādās vietās kā dīvāns un gulta visbiežāk jeb 6% gadījumu mācās ģimenēs, kurās ir divi bērni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptaujāto ar augstu ienākumu līmeni (virs 1500 eiro mēnesī) bērni katrs pie sava rakstāmgalda mācās 41% gadījumu, taču personām ar zemāku ienākumu līmeni bērni katrs pie sava rakstāmgalda mācās vien 17%  gadījumu. Līdz ar to var secināt, ka mācību vietas iekārtošanā loma ir arī ienākumu līmenim, no kā visbiežāk ir atkarīga arī dzīvojamā platība un labiekārtošanas iespējas.

“Lai mācīšanās mājās norisinātos tikpat efektīvi kā skolas telpās, videi, kurā tās notiek, ir jābūt atbilstoši iekārtotai. Tāpēc vecāku atbalsts nepieciešams kā jaunāko klašu skolēniem, tā pusaudžiem. Ergonomikas prasībām atbilstošas mēbeles ievērojami ietekmē skolēna pašsajūtu un, protams, stājas veidošanos,” situāciju, kad bērniem jau ilgstoši daudz nācies mācīties ārpus skolas, vērtē „Mēness aptieka” eksperte, Veselības centru apvienības fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Guna Vītoliņa.

Speciālistu padomi pārdomātai un ergonomiskai mācību videi skolēnam:

  • Bērnam (pusaudzim), ja vien tas ir iespējams, vēlams nodrošināt atsevišķu istabu.
  • Svarīgs ir piemērots rakstāmgalds un ērts krēsls, kā arī pareizs dabīgais apgaismojums un pietiekami spoža galda lampa.
  • Mācību vieta jāiekārto tā, lai kājas balstītos pret grīdu, mugura nebūtu salīkusi un rokas var  saliekt elkoņos 45 grādu leņķī.
  • Jāraugās, lai bērns sēžot neliek kājas zem dibena – tā veidojas šķība mugura un nepareiza stāja.
  • Jāseko darba un atpūtas režīmam, nepieļaujot ilgstošu sēdēšanu.

„Norstat” veiktajā iedzīvotāju aptaujā piedalījās 1001 Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP otro gadu pēc kārtas “Mēness aptieka” ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē. Īpaši izceļama “Mēness aptiekas” pozīcija sociālās atbildības jomā (HUMAN),  kurā “Mēness aptieka”, esot pirmajā vietā farmācijas nozarē, kopējā mīlētāko zīmolu TOP ierindojas 25. vietā.

Reklāma
Reklāma

Latvijas iedzīvotāju vērtējumā “Mēness aptieka” atzīta kā ilgtspējīgākais zīmols Baltijā veselības nozarē, liecina jaunākie Eiropas Ilgtspējīgu zīmolu indeksa (Sustainable Brand Index) rezultāti.

Ar augstāko rezultātu (87,7%) „Mēness aptieka” ir izvirzījusies klientu servisa līdera pozīcijā farmācijas jomā Latvijā. Farmācijas sektora pētījumu, lai noskaidrotu, kurā aptieku uzņēmumā ir vislabākā klientu apkalpošana Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, šī gada oktobrī un novembrī veicis uzņēmums „Dive Group”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.