Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

“Ir daudz lietu, kas vēl ir jāskaidro.” Infektoloģe par to, vai visas Latvijā pieejamās vakcīnas ir pārbaudītas 42

Vai visas Latvijā pieejamās vakcīnas ir pārbaudītas pētījumos? Televīzijas kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro RSU profesore, infektoloģe Ludmila Vīksna.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka tās vakcīnas, kas ir pieejamas Latvijā, ir atzinušas atbilstošās institūcijas gan Eiropā, gan ASV, gan pasaulē kopumā, bet “progress ir vairākās lietās.”

“Burtiski šajās dienās “Pfizer” ir paziņojis un ir akceptēts arī atbilstošajās institūcijās, ka pusaudžiem no 16 gadu vecuma “Pfizer” vakcīnu var lietot, jo tā ir pārbaudīta atbilstīgi tām iespējām, kuras šajā laikā ir bijušas,” sacīja Vīksna.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa uzsver, ka tas ir svarīgi, “tāpēc, ka izrādījās, ka bērni tik tiešam daudz un intensīvi slimo, ko pirms deviņiem mēnešiem mēs vēl nezinājām – mums likās, ka bērni neslimos tik daudz.”

“Iepriekš teicāt, lai akceptētu vakcīnu izmantošanu bērniem un jauniešiem, tas ir ilgstošs process vairākās fāzēs. Vai mēs varam droši teikt, ka tas ilgstošais process ir noslēdzies un tās fāzes ir izietas, jeb tas ir paātrinātā versijā akceptēts variants,” jautā raidījuma vadītājs.

“Fāzes ir izietas, plašs pusaudžu loks ir iesaistīts. Protams, nevar atteikties no tā, ka visas vakcīnas laikā vēl sevi parādīs.

Piemēram, mēs redzam, ka dažām vakcīnām parādās vairāk blakņu nekā citām.

Citām, savukārt, izrādās, ka pēc otrās vakcinācijas ir izteiktākas reakcijas, kas, piemēram, nav pret citām slimībām vakcinējot. Parasti ar pirmo devu ir tās nopietnākās reakcijas. Ir daudz lietu, kas vēl ir jāskaidro,” atzina RSU profesore.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.