Foto: Inita Šteinberga

Piemājas dīķī dzīvo karpas, līņi un karūsas. Vai šajā dīķī var ielaist vēžus? Skaidro eksperts Raivis Apsītis 2

Ilona Klovāne, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Piemājas dīķī dzīvo karpas, līņi, karūsas. Vai šajā dīķī var ielaist vēžus? Kādas vēl sugas var ielaist? Gribu dažādot zivju daudzveidību. JĀNIS TUKUMA NOVADĀ

“Daudzveidībai, lai būtu lielāks sortiments, dīķī var turēt kopā vēžus ar zivīm. Bet uz lielu ražu gan nevajag cerēt, jo vēži ir delikatese visām pieaugušajām zivīm, īpaši vasarā, aktīvajā augšanas periodā, kad tie maina čaulu. Ja vēlas iegūt daudz platspīļu vēžu, tie jāaudzē atsevišķi vai arī jātur kopā ar miermīlīgajām mazajām zivīm, piemēram, mailītēm. Jārēķinās gan, ka vēžu audzēšana lielā blīvumā ir sarežģīta, jo spīļaiņiem pastāv kanibālisms un tie cīnās savā starpā par dzīves telpu,” skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valsts lauku tīkla eksperts zivsaimniecībā Raivis Apsītis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēžus vēlams ielaist pavasarī vai rudenī, kad ūdens ir auksts, jo tad tie labāk adaptējas. Pirms ielaišanas svarīgi izmērīt ūdens temperatūru dīķī un traukā ar vēžiem.

Ja temperatūra ir atšķirīga, tā vienmērīgi jāizlīdzina. Cits variants: noliek vēžus dīķa krastā un ļauj tiem pašiem ierāpot ūdenī. Vislabāk ielaist pieaugušus vēžus, jo mazuļi var kļūt par vieglu medījumu lielajām karpām un līņiem.

Lai vēži pasargātos no ienaidniekiem, tiem vajadzīgas slēptuves. Tāpēc dīķī jau laikus iegremdē parastās māla drenāžas caurules, var izmantot arī plastmasas, sagriežot tās 20 cm garos gabalos.

Dīķim jābūt ar labu dabisko barības bāzi – ūdensaugiem, kukaiņiem. Vēži ir visēdāji, kas pārtiek gan ar ūdensaugu jaunajiem dzinumiem un sakneņiem, gan beigtajām zivīm. Ja dīķī ir daudz karpu un līņu, tās noteikti papildus jāpiebaro ar labību, piemēram, kviešu graudiem, vai specializēto granulēto zivju barību.

Lielākai zivju sugu daudzveidībai dīķī var ielaist citas zivis, piemēram, dažus, vismaz 1 kg smagus amūrus vai platpierus. Galvenais – nevajag jaukt vienā dīķī siltūdeņu zivis ar aukstūdeņu zivīm (lašveidīgajām zivīm, piemēram, varavīksnes forelēm).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.