Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – Shutterstock

Vai vest mammu pie psihiatra? 0

Lasītājs jautā: “Mammai ir 85 gadi. Viņa dzīvo viena, tiek ar visu galā, ir vēl mundra, tikai nedaudz slikti dzird. Piepeši mamma sāka runāt jocīgas lietas – it kā kāds būtu ielavījies dzīvoklī un ņēmis viņas mantas, tās apmainījis, piemēram, katliem uzlicis citus vāciņus, sasmērējis fotogrāfijas. Cenšos pateikt, ka tā nav taisnība, bet viņa spītīgi paliek pie sava. Nesen piepeši nomainīja dzīvoklim atslēgu. Vai vajadzētu aizvest viņu pie psihiatra? Viņa nav ar mieru iet, teic, ka neesot traka. Ģimenes ārste izrakstīja nomierinošu medikamentu, taču baidos dot – ja nu mamma pie tā pierod.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Ārstēšanās pie psihiatra ir tikai brīvprātīga, izņemot gadījumus, kad pacients apdraud savu vai citu cilvēku drošību,” skaidro psihiatre Marina Veģere. Tomēr ārste uzskata, ka šajā gadījumā vizīte pie psihiatra noteikti būtu pamatota un rekomendējama.

Medikamentozās ārstēšanas taktiku var izlemt gan ģimenes ārsts, gan psihiatrs. Tad arī ārsts paskaidros medikamentu lietošanas ilgumu un iespējamās blakusparādības, kā arī pierašanas riskus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.