Vai vēlaties iesaistīties Eiropas Savienības likumu veidošanā? 0
Anna Liepiņa Talsos: “Šobrīd būtiskākais Latvijai ir, kādus Eiropas Savienības tiešmaksājumus turpmāk saņems mūsu zemnieki, tāpēc es vislabprātāk izmantotu iespēju, lai aizstāvētu mūsu zemnieku intereses.
Līdz šim man bijusi sajūta, ka tieku vienīgi informēta par Briselē notiekošo, bet tur pieņemtos lēmumus ietekmēt nevaru nekādi. Protams, arī turpmāk lielākā teikšana svarīgu lēmumu pieņemšanā būs lielajām dalībvalstīm, bet ceru, ka, pateicoties šai jaunajai Eiropas pilsoņu iniciatīvai, labāk sadzirdēs arī mūsu viedokli. Ceru, ka par pirmo pierādījumu tam kļūs taisnīgāki nosacījumi visu dalībvalstu lauksaimniekiem.”
Indulis Danbergs Viesītes novadā: “Par norisēm un lēmumiem ES varas institūcijās neinteresējos. Man svarīgāk ir, kas notiek Latvijas politikā un kā ietekmēt vietējo varasvīru prātus. Bažas manī šobrīd rada vienīgi eiro ieviešanas ietekme uz Latvijas ekonomiku. Man radies iespaids, ka latvieši praktiski nespēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu Briselē. To pierāda kaut vai ES tiešmaksājumi, kuros nespējām panākt vienlīdzību pat ar iedzīvotāju protestiem. Arī jaunā iniciatīva diez vai ko mainīs un toni ES arī turpmāk noteiks lielākās un senākās dalībvalstis, īpaši Vācija un Francija.”
Lauma Sarmone Rīgā: “Es gribētu lielāku ietekmi uz ES nosacījumiem, kas regulē pārtikas ražošanu. Ir svarīgi, lai mazās un vidējās Latvijas lauku saimniecības varētu turpināt tradicionālu produktu ražošanu un tirgošanu kaut vai tikai savā zemē bez ierobežojumiem un birokrātijas. Būtiski arī, lai vairs netiktu slēgtas konkurētspējīgas ražotnes, kā tas notika ar mūsu cukura fabrikām. Turpretī, piemēram, E vielu izmantošana pārtikā jāierobežo daudz stingrāk. Runājot par jauno Eiropas pilsoņu iniciatīvu, šaubos, ka Latvijas iedzīvotāji pratīs to pareizi izmantot. Visdrīzāk, pirmie savās interesēs ES likumus mēģinās izmainīt tādi cilvēki kā Lindermans un Ždanoka, lai panāktu lielāku krievu valodas un pašas Krievijas ietekmi Eiropā.”
Valdis Lēpers Amatas novadā: “Esmu gatavs iesaistīties, jo man ir svarīga katra iespēja līdzdarboties ES likumdošanas procesā. Līdz šim Briseles vara man vienmēr šķitusi tāla, kaut arī tās ietekme uz Latviju ir liela gan likumdošanas jomā, gan finanšu piesaistē mūsu valstij. Man radies priekšstats, ka Latvijas pārstāvju prasmes aizstāvēt savu viedokli Eiropas Parlamentā pagaidām vēl ir vājas. Pašu mājās viņi daudz runā par to, kā uzstāsies un ko darīs Briselē, lai pārstāvētu mūsu intereses, bet galā čiks vien iznāk.”
Uzziņa * Saskaņā ar jauno Eiropas pilsoņu iniciatīvu Eiropas Komisija (EK) var izstrādāt jaunus Eiropas Savienības (ES) likumu priekšlikumus, ja to pieprasa vismaz viens miljons bloka pilsoņu. * Pieprasījumu var iesniegt pilsoņu komiteja, ko veido vismaz septiņi ES pilsoņi, kuri ir vismaz septiņu dažādu dalībvalstu pastāvīgie iedzīvotāji. * Komitejai 12 mēnešu laikā jāsavāc nepieciešamie paziņojumi par atbalstu no vismaz septiņām dalībvalstīm. * Minimālais atbalstītāju skaits vismaz vienā no šīm dalībvalstīm ir tajā ievēlēto Eiropas Parlamenta deputātu skaits, kas reizināts ar 750. Latvijā līdz ar to nepieciešams savākt 6000 parakstu. * Iniciatīvu atbalstīt var ikviens pilsonis, kurš ir sasniedzis vecumu, kas dod balsstiesības Eiropas Parlamenta vēlēšanās. |