Vai vasaras brīvlaiks būtu jāsaīsina? Komentē pedagogu arodbiedrības vadītāja 117

TV24 raidījumā “Uz līnijas” aktualizējies jautājums par skolotāju noslogojumu mācību gada ietvaros. Kāds skatītājs ierosina saīsināt vasaras brīvlaiku: “Lai skolotāji neatpūšas trīs mēnešus, tad nebūs pārslodze ne viņiem, ne skolēniem.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 3
Pasaulei vajadzētu atgādināt par šīm briesmām: Krievijā rosina detonēt kodolbumbu, lai liktu “cilvēcei aizdomāties” 85
TESTS. Vai tu esi stulbs? Šis tests ātri tev palīdzēs to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga norāda, ka skolotāju darba slodze un mācību gada struktūra ir jāizvērtē, ņemot vērā citu Eiropas valstu pieredzi. Viņa uzsver, ka, lai gan vecāki bieži uzskata, ka skolotāji vasarā atpūšas trīs mēnešus, patiesībā lielākā daļa pedagogu strādā līdz jūnija vidum vai pat ilgāk, īpaši profesionālās izglītības iestādēs.

Vanaga min, ka citās valstīs, piemēram, Dānijā un citur Rietumeiropā, skolēniem vasaras brīvlaiks ir daudz īsāks – tikai viens līdz divi mēneši. Skolotājiem šajā laikā ir apmaksāts brīvlaiks, un mācību gads tiek sadalīts vienmērīgāk, kas varētu mazināt arī pedagogu pārslodzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir valstis, kurās ir valsts svētku dienas vairāk, nekā Latvijā. Tas ir ar mērķi, lai vecāki vairāk laika pavada ar ģimeni kopā,” skaidro Vanaga.

Diskusijas par mācību gada pagarināšanu Latvijā ir notikušas vairākkārt, taču Vanaga norāda, ka ir jārisina arī praktiskie jautājumi, piemēram, eksāmenu organizēšana, novērotāju piesaiste un transporta nodrošināšana skolēniem, ja mācību gads tiktu pagarināts. Viņa arī uzsver, ka ir nepieciešams apspriest, kā mācību gada pagarinājuma laiku saturiski piepildīt, lai tas nebūtu tikai formāls risinājums.

Tāpat Vanaga uzsver, ka ir jāņem vērā arī infrastruktūras jautājumi, piemēram, skolēnu telpu ventilācija un iespējas nodrošināt zaļās klases, kas citās valstīs ir ierastas prakses, bet Latvijā joprojām ir izaicinājums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.