Vai var ņemt rotveileri, ja ģimenē ir bērns? 3

“Radusies nepieciešamība iegādāties jaunu draugu un sargu. Patīk tieši rotveileri, bet paziņas brīdina, ka tie esot nedraudzīgi bērniem un neprognozējami. Tāpēc vēlētos iegūt plašāku informāciju par šo šķirni!” 
Ivars Leišavnieks Siguldā

Reklāma
Reklāma

 

Pērkam ar prātu!

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

– Par rotveileriem izveidojies nepareizs priekšstats, ka tie mēdz uzbrukt un sakost bez iemesla, – apgalvo rotveileru audzētavas “Korland rein” īpašnieki Aina un Māris Korņejevi Iecavas novadā. Audzētāji skaidro, ka problēmas rada tikai pavirši iegādāti vai arī neaudzināti suņi.

 

Cilvēki cer ietaupīt naudu, izvēloties audzētājus, kas pārdod kucēnus bez ciltsrakstiem. Līdz ar to nav zināma vecāku izcelsme, kas iekļauj sevī ne tikai tīršķirnīgumu, bet arī ģenētisko materiālu, instinktus un suņa darba īpašības.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

No tā lielā mērā ir atkarīgs nākamā rotveilera raksturs, uztvere un uzvedība jaunajā ģimenē, sabiedrībā. Vajadzētu arī painteresēties, kādu profesionālo organizāciju izraudzītais audzētājs pārstāv. Piemēram, Latvijas kinoloģiskajā federācijā ir strikti noteikumi, jau sākot ar pārošanas atļaujas saņemšanu. Vecākiem jābūt izietai vispārējai apmācībai, veselības pārbaudēm un teicamiem izstāžu novērtējumiem. Šādas prasības ir garantija, ka vecākiem ir stabila nervu sistēma, laba veselība un viņi ir socializēti. Kā pirmo rotveileru ieteicams izraudzīties kucīti, jo tā nav tik dominanta un arī mazāk spītīga. A.Korņejeva potenciālos kucēnu saimniekus aicina atbraukt ciemos, apskatīties, kādos apstākļos suņi dzīvo. Tad cilvēkiem mainās priekšstats par šo šķirni, un daudzi to ierauga pavisam citā gaismā.

 

Būs arī draugs!


Rotveileri ir universiāli suņi, bet respektējami kā personības. Tos var izraudzīties arī cilvēki bez pieredzes suņkopībā, jo dzīvnieki ļoti labi apmācāmi, ātri uztver prasīto. Suns nekad velti nerej, viņam nav raksturīga tendence klaiņot. Rotveilers ir viens no retajiem, kura apmatojumam nepiemīt suņiem raksturīgā smaka. Aplams ir uzskats, ka tas nav piemērots ģimenei ar bērniem. Audzētavā kopš 1995. gada izauklēti vairāk nekā 200 kucēni, liela daļa no tiem nokļuvuši šādās ģimenēs un neviens nav atdots atpakaļ.

– Kamēr kucēns nav izaudzis, viņš bērniņu uztver kā sev līdzīgu. Jārēķinās, ka suņuks attīstās ātrāk. Pieaugot rotveilers var mēģināt atvasei uzkundzēties. Viņam nepatīk arī liela kņada un trokšņi, bet bērni jau uzvedas kā bērni. Tādēļ nedrīkst atstāt mazuli un suni bez uzraudzības, un vienmēr vajag kontrolēt viņa spēles ar mājdzīvnieku, – skaidro audzētāja. Svarīgi suņa rakstura izveidi un socializāciju sākt laikus – no četriem mēnešiem, kā tas notiek “Korland rein” audzētavā. Apmēram pusgada laikā suņuki jau noliek eksāmenus. Ar rotveileriem kinologiem ir viegli strādāt. Suns pieradis pie disciplīnas un viegli apgūst komandas, pat vienu no svarīgākajām “Šurp!”, ar kuru saimnieks suni atsauc pie sevis. Atliekot apmācības uz vēlāku laiku, rotveilers pieaug un vairs nevēlas paklausīt. Vienlaikus suns jārespektē kā personība.

Reklāma
Reklāma

Rotveileriem ir bieza pavilna, tie var dzīvot ārā. Ir visai masīva ķermeņa uzbūve, tāpēc nav piemēroti ļoti lielām fiziskām aktivitātēm. Mīl daudz ēst, tāpēc piemērota vidēji trekna sausa barība divreiz dienā – rītos un vakaros. Līdz gadam kucēna attīstībā jāiegulda diezgan līdzekļu, jo jaunam sunim bez profesionālās barības nepieciešami arī vitamīni, minerālvielas u.c.

 

 

Svarīgi

Rotveilers:

• dzīves ilgums ap desmit gadiem, reizumis 12 –14 gadi;

• svars kucēm no 35 līdz 45 kg, suņiem no 35 līdz 65 kg.

Uzziņa

Rotveileru senči ir molosi, ko senie romieši izmantoja kā lopu dzinējus. Eiropā centrālā vieta, kur notika lopu tirdzniecība, bija Vācijas pilsēta Rotveila, tāpēc šos suņus vēlāk nodēvēja pilsētas vārdā. Saglabājies interesants fakts, ka pēc veiksmīgas lopu tirdzniecības, kad pārdevēji devās uz krogiem atzīmēt šo notikumu, naudas makus mēdza pakārt savam sunim kaklā. Tā bija visdrošākā vieta, jo neviens neuzdrošinājās četrkājainajiem sargiem tuvoties!

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.