Foto: Sandra Ruska

Šogad ļoti silts. Vai vajag tuntulēt skujeņus, lai pasargātu no saules apdegumiem? 0

“Ko darīt ar skujeņiem, lai tiem nebūtu saules apdegumu? Citus gadus kadiķus un rododendrus tinu agrotīklā, bet šogad ir ļoti silts?” vaicā Zigmunds Bauskā.

Reklāma
Reklāma

Jābūt gataviem uz visu

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Kamēr laiks tik silts, nevajag tīstīt nevienu augu – ne skujeņus, ne rozes,” skaidro dārzu ierīkošanas speciāliste Maruta Kaminska. Arī laika prognoze neliecina par liela sala tuvošanos. Turklāt miera periodā augiem sals nav bīstamākais.

Tiem bīstamāki ir saules apdegumi, kuri parasti veidojas martā, retāk februāra beigās vai aprīlī. Janvārī un februāra sākumā vēl saules intensitāte nav tik liela, lai bojātu augus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemas tālāko gaitu nevar paredzēt, tāpēc tagad var sagatavot karkasus ap jutīgajiem skujkokiem, bukšiem, rododendriem. Vienkāršākais variants ir sadurt ap augiem mietiņus, uz kuriem vēlāk uzklāt agrotīklu.

Patlaban augiem nekādu palīdzību nevajag. Ja tie jau ir iepakoti vai tiem uzmaukti agrotīkla vai pītā tekstila maisi, labāk noņemt un augus pavēdināt. Bieži vien tādi augi, piemēram, rozes, ziemā iet bojā nevis izsalšanas, bet izsušanas dēļ.

Mazāku kaitējumu augiem siltajā laikā var nodarīt, ja tiem apliek skujas, bambusa vai niedru segas, kas ir elpojošs materiāls. Taču arī šos materiālus nedrīkst aplikt pārāk cieši.

Tie arī būs labākā izvēle vasarnīcas dārzam, kur nevar izsekot laika untumiem. Saules apdegumi ziemas beigās var rasties arī tad, ja zeme nav sasalusi un mitruma pietiek.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.