Ralfs Nemiro
Ralfs Nemiro
Foto: Paula Čurskte/LETA

Vai Ukrainas bēgļiem būtu jālūdz vakcinēties? 0

Pirmskara statistikas dati liecina, ka aptuveni trešdaļa Ukrainas iedzīvotāju bija vakcinējušies pret Covid-19, tikmēr Latvijā vakcinētas bija aptuveni divas trešdaļas iedzīvotāju. Bēgļu plūsma un tautu staigāšana lielā mērā slimības izplatīšanās riskus palielina, vai līdz ar to būtu jāaicina bēgļus vakcinēties? Mūsu valsts viņiem dod patvērumu, pretī prasot vakcinēšanos. Vai tas ir samērīgi? TV24 “Speciālizlaidumā” uz šo jautājumu atbildēja Ralfs Nemiro, 13. Saeimas deputāts (“Neatkarīgie”), Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja biedrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

R.Nemiro kritizē kopumā Covid-19 krīzes pārvaldību Latvijā: “Parlamentārā izmeklēšanas komisija, kas nāca klajā ar ziņojumu, norādīja, kā tika pārvaldīta šī krīze, cik daudz kļūdu tika pielaists. Atsevišķi lēmumi joprojām ir divdomīgi un nepareizi, piemēram, par nevakcinēto atlaišanu no darba.”

Runājot par šeit nonākušo ukraiņu vakcināciju, viņš norāda: “Manuprāt, ja runājam par Ukrainas pilsoņiem, nav tik svarīgi vakcinēt vai nevakcinēt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Deputāts arī norāda, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju imunitāti pret Covid-19 ieguvuši tieši pārslimojot: “Mēs šo Covid-19 krīzi esam sajutuši tā, ka mēs to vienkārši esam pārslimojuši. Lielākā daļa – vakcinētie un nevakcinētie – to pārslimoja, iegūstot imunitāti.”

Viņš arī neizslēdz, ka rudenī mēs visi tiksim biedēti ar jaunu slimības vilni, taču pašlaik daudzi imunitāti ir ieguvuši.

SAISTĪTIE RAKSTI