Foto – Shutterstock

Vai tiešām tomātus un gurķus karstā laikā nedrīkst laistīt ar aukstu ūdeni? 12

Kādā no “Facebook” grupām, kurā tiek diskutēts par dārzu lietām, radies jautājums: “Ko nekādā gadījumā dārzā nedrīkst laistīt ar aukstu ūdeni? Lauka gurķus un tomātus, ko vēl? Bezlietus vasarā sanāk pa druskai palaistīt un tikai ar aukstu, un zinu, ka tas ir slikti, labāk retāk, bet kārtīgi.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Komentāros pie raksta domas dalās. Ir saimnieki, kuri ūdens temperatūrai nepievērš nekādu uzmanību, lejot augus ar tādu ūdeni, kāds ir pieejams, bet ir arī tādi, kas piedomā, lai ūdens allaž būtu āra temperatūrā.

Ieskatāmies komentētāju viedokļos!

– Kāds ūdens ir, ar tādu laistu. (Šim viedoklim piekrīt daudzi komentētāji, pievienojot arī fotogrāfijas ar siltumnīcas gurķiem, kuri aug griezdamies un aukstais ūdens tiem nekādu kaitējumu nenodara.)

CITI ŠOBRĪD LASA

– Es rozes nekad nelaistu ar aukstu.

– Rozes pa lapām neleju ar aukstu ūdeni, lieku šłūteni uz zemes un tik pa saknēm. Pirmajā gadā, kad ar aukstu lēju pa lapām, visas sakēra brūnplankumainību.

– Es visu laiku leju pa tiešo no dziļurbuma, nav nekādas problēmas bijušas ne ar ko. Tikai mazākus stādus siltumnīcā mēdzu apliet sākumā ar siltāku. Nekas dārzā nesūdzas.

– No rīta salaižu ūdeni spaiņos, sasilst un vakarā uzleju uz tomātiem, gurķiem.

– Es pie tiem, kas priecājas par ūdeni VISPĀR. Un laistu, kad varu. Nevis tupu istabā no 6-22,un laistu 23.

– No dziļurbuma – pilienlaistīšana – problēmu nav. Pilienlaistīšanas sistēmā ūdens ir sasilis, tur lēni plūstot. Tas nebūs tik auksts kā no strūklas

– Šādās karstās dienās, kad gurķītim vai tomātam lapiņas gluži ļenganas, aplaistiet ar aukstu ūdeni. Ne dēļ mitruma, bet vienkārši noejiet ar dušiņu. Un redzēsiet, kā augs atspirgst dažu minūšu laikā. Gluži kā cilvēks, ticis izpeldēties.

– Es arī leju ar dziļurbuma ūdeni, nekādu problēmu, tikai no pavasara, kad salnas, leju traukos un laistu ar siltu. Lasīju, liekas”Dārza pasaulē”, ka karstā laikā tieši ar aukstu ūdeni jālaista, tā augi uzņem vairāk skābekļa.

– Nevajag augam tieši virsū to ļoti auksto – šoka terapija un ej nu zini, kā iedarbosies. Jālaista zeme. Bet ir vietas, kur nav iespējams (zemeņu u.c. dobes), tad jālaista ar to, kas ir, kā var un kad var. Tikai pašā dienas vidū tam īsti nav jēgas – ūdens uzlejas kā uz pannas un ātri iztvaiko, bet tā laistisana atkarīga, vai lej mulčētu dobi, augiem piepildītu vietu vai tādu, kur arī plika zeme + kāda augsne attiecīgā vietā. Tādi mani novērojumi pašas dārzā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.