Foto: Laurent Gillieron/REUTERS/SCANPIX

Vai tiešām Krievija varētu atgriezties Olimpiskajās spēlēs? 0

Ukrainas valdība asi izteikusies par jaunās SOK prezidentes Kērstijas Koventrijas paziņojumiem, ka tiek atvērtas durvis iespējām Krievijai atgriezties Olimpiskajās spēlēs. Par to vēsta medijs Politico.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Krievijas sportistiem tika liegts piedalīties Olimpiskajās spēlēs zem savas valsts karoga kopš Maskavas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī.

Tomēr Koventrija, kas stāsies SOK prezidentes amatā jūnijā, martā pauda, ka viņa ir pret valstu aizliegšanu piedalīties spēlēs un vēlas uzsākt diskusijas par Krievijas atgriešanu Olimpiskajās spēlēs līdz 2026. gadam. Šie paziņojumi izraisījuši asu reakciju no Kijivas puses, kas vēlas, lai Krievijai tiktu aizliegts piedalīties Olimpiskajās spēlēs un citos starptautiskajos sporta pasākumos, kamēr Putina uzsāktais karš turpinās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Zināms, ka mēs aicināsim starptautisko sabiedrību noraidīt jebkādus mēģinājumus normalizēt Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu klātbūtni sportā, kamēr turpinās karš pret Ukrainu,” sacīja Ukrainas sporta ministra vietnieks.

“Krievijas Federācijā sports ir daļa no valsts politikas, tam nav autonomijas, un sportisti un amatpersonas ir valsts propagandas mašīnas sastāvdaļa,” viņš piebilda, piebilstot, ka Kijiva ir “nepārprotami” pārliecināta par aizlieguma atbalstu.

Saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem Krievijas sportistiem atļauts piedalīties Olimpiskajās spēlēs tikai zem neitrāla karoga. Dažas starptautiskās sporta federācijas, piemēram, hokejs un vieglatlētika, neļauj krieviem piedalīties turnīros un kvalifikācijas sacensībās vispār, kas nozīmē, ka viņi nevar kvalificēties spēlēm.

Tie, kas “aktīvi atbalsta” Krievijas karu vai strādā tās militārajās struktūrās, nevar piedalīties Olimpiskajās spēlēs (lai gan praksē šis aizliegums ne vienmēr tiek ievērots). Tikai 15 krievi piedalījās pagājušajā gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Parīzē, salīdzinot ar vairāk nekā 300 Tokijā 2021. gadā.

Maskava šo ierobežojumu uzskata par netaisnīgu un diskriminējošu. Krievija vēlas izmantot savu sportistu atgriešanu lielos pasākumos kā mīksto spēku, lai pārtrauktu diplomātisko izolāciju un atjaunotu savu globālo tēlu.

“Krievija politizē sportu, nicina Olimpiskās vērtības un “Fair Play” (godīgas spēles) principus, kā arī izmanto sportu, lai pamatotu savu brutālo karu pret Ukrainu,” sacīja Ukrainas pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

Kremļa reakcija uz ziņām par bijušās peldētājas Koventrijas ievēlēšanu bija priecīga, un Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents un sporta ministrs Mihails Degjarjovs apsveica viņu ar ziņojumu Telegramā. “Mēs ceram, ka jaunā līdera laikmetā Olimpiskā kustība kļūs spēcīgāka… un Krievija atgriezīsies Olimpiskajā pjedestālā,” viņš teica.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.