Publicitātes foto. “Gjensidige Latvija”

Vai tiešām kalnā kāpēja gēns? Latviešu ceļojumos aizvien populārāka kalnos kāpšana 0

Salīdzinot ar aizvadītā gada vasaru, šogad ievērojami pieaudzis apdrošināto ceļotāju skaits, kas devušies uz ārzemēm, ar mērķi kāpt kalnos. Liela daļa ceļotāju, iegādājoties apdrošināšanu, izvairīgi norāda mērķi – kalnos kāpšana/alpīnisms, klasificējot kāpšanu kalnos kā pastaigu, neskatoties uz to, ka plānotais augstums ir krietni virs 2500m, informē apdrošināšanas kompānija “Gjensidige Latvija”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Gjensidige Latvija” ekspertu pieejamā informācija arīdzan ļauj secināt, ka daļa cilvēku ir nepietiekami sagatavojušies un novērtējuši savas spējas pieveikt tik lielus augstumus, kā rezultātā regulāri tiek pieteikti gadījumi, kad ceļotāji saskārušies ar nopietnām veselības problēmām retinātā gaisa vai spēka izsīkuma dēļ.

Aktīvajai atpūtai kļūstot aizvien populārākai, ceļotāji bieži vien zvilnēšanas dienvidu pludmalēs vietā labprāt pieņem jaunus izaicinājumus un dodas baudīt skaistus dabas skatus kalnos. Šogad vairāk nekā iepriekšējos gadus, iegādājoties ceļojuma apdrošināšanu, cilvēki norāda “pastaigu kalnos” kā galveno aktīvās atpūtas pavadīšanas veidu ceļojuma laikā. Pastaiga tiek attiecināta uz kalniem līdz 2500 m augstumam, savukārt virs tā – tiek klasificēts kā alpīnisms. Aktuālie novērojumi liecina, ka ceļotāji, ar mērķi ietaupīt, vairums gadījumu norāda augstumu līdz 2500m, neapzinoties gan veselības, drošības, gan finansiālos riskus šādai rīcībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī gada tendence – kalnos kāpšana – apdrošinātājiem raisa milzu bažas, jo cilvēki regulāri neizvērtē savas spējas uzturēties kalnos, kur ir retināts gaiss. Pēdējo mēnešu laikā esam saskārušies ar vairākiem gadījumiem, kad ceļotājus ir bijis nepieciešams transportēt no kalniem ar helikopteru, jo bijušas nopietnas veselības problēmas. Šāda palīdzība vidēji izmaksā ap 10 000 EUR” stāsta “Gjensidige Latvija” Personu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Kārlis Eberhards.

Viņš uzsver, ka vairums gadījumu personas sākotnēji nenovērtē kalnu augstumu un vidi, norādot aktīvās atpūtas veidu – pastaiga kalnos līdz 2500m, taču realitātē augstums ir ievērojami lielāks un klienti vēlāk atklāj, ka ceļojuma mērķi tomēr ir izaicinošāks par pastaigu. “Gjensidige Latvija” eksperti atgādina, ka ir ļoti būtiski norādīt precīzu informāciju, iegādājoties apdrošināšanas polisi, kā arī kārtīgi iepazīties ar polises līguma nosacījumiem. Šī gada 2. ceturksnī “Gjensidige Latvija” ceļojuma apdrošināšanas gadījumos izmaksātā summa ir piecas reizes lielāka nekā šajā pašā periodā pērn. Kā galvenais iemesls pieaugošajām izmaksām ir ceļojumos gūto nelaimes gadījumu nopietnās sekas, kā arī cenu kāpums medicīnas pakalpojumiem populāros ceļojumu galamērķos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.