Foto: AFP/Scanpix/LETA

Vai tiešām baznīcās atļauts nelietot sejas maskas? Skaidro veselības ministre 4

Baznīcām ir jāievēro valdības noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības gan par sejas aizsargmasku lietošanu, gan par telpu piepildījumu un distances ievērošanu, sociālajā platformā “Twitter” uzsvērusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kā ziņots, Tieslietu ministrijas (TM) nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile aģentūrai LETA paziņoja, ka uz reliģisku organizāciju rīkotajiem dievkalpojumiem pulcēšanās skaita ierobežojumi neattiecas, jo “dievkalpojumi nav uzskatāmi par privātu vai publisku pasākumu”.

“Diemžēl nevaru komentēt, kādēļ no TM tas prasa tik ilgu laiku atzīt kļūdu, bet ziņa, ka uz baznīcām neattiecas epidemioloģiskās drošības prasības, nav pareiza,” uz minēto paziņojumu atbildējusi veselības ministre.
CITI ŠOBRĪD LASA

TM ir uzsvērusi, ka uz baznīcām attiecas un tās ievēro visus epidemioloģiskās drošības noteikumus, taču uz reliģisko organizāciju dievkalpojumiem neattiecoties cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās.

Veselības ministrijā skaidro, ka reliģiskās darbības veikšanas vietas, proti, baznīcas, ir uzskatāmas par publiskām vietām, līdz ar to, neatkarīgi no tā, vai apmeklējuma laikā notiek vai nenotiek dievkalpojums, visiem apmeklētājiem ir jālieto mutes un deguna aizsegs, jāievēro distancēšanās gan sēžot, gan arī pārvietojoties pa telpu un regulāri jādezinficē rokas.

Vienlaicīgi baznīcā tiek nodrošināts, ka telpā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra, nodrošinot, ka vienam apmeklētājam ir paredzēti ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības.

Atbilstoši ministrijas skaidrojumam, garīgajam un kalpojošajam personālam, noturot dievkalpojumu atbilstoši saviem pienākumiem, mutes un deguna aizsegs nav jālieto obligāti, tādēļ, ka viņi ir pielīdzināmi darba kolektīvam, kas pilda savus darba pienākumus.

Savukārt laulību ceremonijas, bēres, kristības baznīcā ir uzskatāmas par privātajiem pasākumiem, uz kuriem attiecas visi Ministru kabineta paredzētie nosacījumi, tostarp cilvēku skaita ierobežojumi un iespēja pasākumā atrasties bez mutes un deguna aizsega. Tāpat arī jebkāda darbība reliģiskās darbības veikšanas vietās, kuras nav publiski pieejamas, ir uzskatāmas par privātajiem pasākumiem.

Tāpat ministrijā norāda, ka visās reliģiskajās organizācijās stingri jāievēro distancēšanās, mutes un deguna aizsegu lietošanas un citas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Jau ziņots, ka Veselības ministrijas rosinātie un valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” paredz, ka sejas masku valkāšana ir obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Tāpat to lietošana ir obligāta tirdzniecības vietās – veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nav jālieto.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.