Vai tev jau ir savs Laimes lācis? Uzfilcē sev tādu pats! 0
Teju katros svētkos vēlam saviem mīļajiem laimi. Bet kur lai to ņem? Tie, kuri vēl atceras Daukas multfilmu “Laimes lācis”, jokos, ka laimei nepieciešams lācis! Ja tik vien tā bēda, tad dodamies uz tuvāko audumu veikalu, iegādājamies prāvu sauju vilnas kārsuma un filcēšanas adatu. Vislabāk divas, jo kā rāda pieredze, tās mēdz lūzt. Vēl būs nepieciešama švamme trauku mazgāšanai, divas tumšas pērlītes acīm, lentīte un liela pacietība.
Nelielu daudzumu vilnas liek uz švammes un ar filcēšanas adatu “piefilcē” to pie virsmas. Lāča aprises veido jau uzreiz, jo visam filcējamam darbam ir jābūt viengabalainam. Nedaudz vēlāk var veidot ausis, bet pārējais ķermenis tiek “audzēts” vienmērīgi, ar adatu izdarot īsus, straujus dūrienus pa vilnu. Uz adatas ir metāla skabargas, kas aizķer vilnu un dūrienā uz leju ievelk to līdzi švammē. Savukārt tad, kad adata tiek vilkta ārā, metāla skabargu virziens ir tāds, ka uz āru adata nāk brīva, bez vilnas. Lai lāča forma būtu stingra un ar konkrētām ārējām robežām, adatu slīpi virzienā uz lāča vidu dur lācim pa ārējām malām. Būs nepieciešami daudz dūrienu, lai pūkaino vilnas kārsumu padarītu uz švammes stingru un piešķirtu formu.
Ar adatu var izveidot arī skaistu reljefu. Roku iekšējās līnijas veido, adatu vairākkārtīgi durot pa vienu līniju. Vietās, kur nepieciešams reljefs, piemēram purniņš un vēders, liek vairāk vilnas. Darba gaitā pamanīsiet, ka ar dūrienu spēku un virzienu ļoti viegli iespējams veidot lāča aprises.
Kad iegūts vēlamais lāča izskats, to ar rokām izplēš no švammes. Kreisajai pusei nogriež lieko švammi un tādā pašā veidā ar adatu un vilnu piešķir apjomu arī lāča mugurpusei.
Visbeidzot acu vietās iešuj divas tumšas pērlītes, ar dziju vai mulinē diegu uzšuj purniņu un apsien lentīti ap kaklu.
Un nu jācer, ka lācis tiešām atnesīs laimi!