Vai tas ir “WhatsApp” beigu sākums? Arvien vairāk tiek saņemtas cilvēku sūdzības par lietošanas paradumiem 62
“No viedtālruņa pīksnieniem man ceļas asinsspiediens,” stāsta 40 gadus vecais Džeimijs Barlijs no Londonas.
“WhatsApp” man rada ļoti daudz stresa dažkārt. Man lielākais izaicinājums ir cilvēki, kuri sūta vairākas ziņas. Kāpēc tās nevar būt vienā ziņojumā?”
“Man ir neskaitāmas neizlasītas ziņas. Man nav vēlmes tās izlasīt.”
Līdzīgi Džeimijam jūtas arī citi, kas regulāri saņem neskaitāmas ziņas dažādās saziņa aplikācijās. Ir radusies “Vienmēr pieejams” kultūra. “WhatApp”, kas sākotnēji tika slavēts par vienkāršību un funkcionalitāti, tagad ķļuvis par trauksmes un pārslodzes avotu.
“WhatsApp” ir kļuvis tik visaptverošs, ka esam spiesti izmantot tādas funkcijas kā “lasīšanas saņemšanas paziņojumu izslēgšana” un grupu tērzēšanas izslēgšana, lai atpūstos no šīs mūžīgās ziņojumu apmaiņas.
Ziņu apmaiņas kultūra 10 gadu laikā ir strauji uzņēmusi apgriezienus. Vadošās saziņas platformas “Facebook” un “WhatsApp” ir izdevies panākt, ka cilvēks praktiski visu laiku ir tiešsaistē, vienmēr sasniedzams teksta ziņas, balss vai video zvana formā. Tas šķiet visnotaļ ērti…
Šī straujā ziņu apmaiņas kultūra ir kļuvusi izaicinoša gan profesionālā gan privātā dzīvē. Kāds “WhatsApp” lietotājs Ēriks stāsta, ka nav vienkārši pārvaldīt 18 ar darbu saistītas grupas. Ātri vien izplūst robeža starp darbu un privāto dzīvi.
Pēdējās tendences liecina, ka arvien vairāk cilvēku vēlas kaut uz brīdi no tā atslēgties. Tomēr atslēdzot paziņojumus lielākai daļai grupu, ir risks palaist ko nozīmīgu garām. Rodas vainas sajūta, ka nav sniegta atbilde. Nereti cilvēki šajā laikmetā aizmirst, ka var būt neskaitāmi iemesli kāpēc uz ziņu netiek atbildēts nekavējoties.
Savā veidā “WhatsApp” stiprina tūlītējas apmierinātības kultūru, kurā tiek sagaidīts, ka visu laiku būsi pieejams. Tomēr šobrīd ar vien vairāk cilvēku vēlas izvairīties no nepārtrauktās pieejamības, ko piedāvā “WhatsApp”. Tas gan nav tik vienkārši, ko nepārtrauktā ziņu apmaiņas kultūra ir dziļi iesakņojusies un savijusi kopā profesionālo un personīgo dzīvi. Pandēmijas ēnā aizvadītie gadi to arī ir sarežģījuši.
Pērle stāsta, ka saistībā ar darbu bijusi 18 čatos. Arī draugi dibinājuši dažādas tērzēšanas grupas. Kopā viņa bija līdz pat 28 aktīvās “WhatApp” grupās.
Šī robežu izplūšana starp darbu un privāto dzīvi mudina cilvēku rīkoties drastiski- kāds nomaina telefona numuru, cits pāriet tikai uz SMS ziņām un izdzēš no viedtālruņa “WhatsApp” lietotni vispār.
Ziņu apmaiņa straujajā tehnoloģiju laikmetā kļuvusi par neticami strauja un stresu izraisoša. “WhatsApp” tērzētavas varbūt, ka nekad nebeidzama saruna.
Avots: https://metro.co.uk/