Foto: Oksana Kuzmina/SHUTTERSTOCK

Vai suns var būt greizsirdīgs uz mazu bērnu? 6 zelta likumi kopābūšanai 0

Bērns, kas atrodas gultiņā, dzīvniekam parasti netraucē, viņš par mazuli neliekas zinis. Kad cilvēka atvasīte sāk rāpot, pēc tam staigāt un nonāk uz grīdas, ko suns līdz tam uzskatījis par savu teritoriju, var sākties problēmas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Mazu bērnu pat ne uz mirkli nedrīkst atstāt bez uzraudzības kopā ar suni. Vecāku uzdevums ir gādāt, lai suns un bērns nerīvējas savā starpā.

Ikdienā mazs bērns un suns jānošķir, katram jādzīvo atsevišķi savā teritorijā. Ja ģimene dzīvo privātmājā, tad daļu dienas sunim jāpavada ārā, iežogotā sētā vai voljerā. Dzīvoklī tas gan izdarāms daudz grūtāk, jo dažos desmitos kvadrātmetru sunim un bērnam ir jāsadzīvo gandrīz vai 24 stundas diennaktī. Noteikti jāsaprot un īpaši nopietni jāņem vērā, ka suni nedrīkst atstāt kopā ar bērnu laikā, kad vecāki atrodas darbā un mazo bērnu pieskata cits cilvēks. Tieši tad var veidoties ārkārtīgi bīstamas situācijas. Jāsaprot, ka gados vecākam cilvēkam, teiksim, vecmāmiņai, ārkārtas situācijā grūti ātri noreaģēt uz negaidīti veidojušos bīstamo situāciju. Tāpēc sunim jābūt ieslēgtam atsevišķā telpā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad suns un mazs bērns ir vienā istabā, vajadzīgi divi cilvēki – viens tur pavadā un kontrolē suni, otrs tur klēpī bērnu. Vecākiem ir jātur acis vaļā, un vajadzīga vēl trešā acs pakausī. Tā būs tik ilgi, kamēr bērns izaugs.

6 bērnu un suņu kopābūšanas zelta likumi

iesaka Latvijas Kinoloģiskās fede­rācijas prezidente Vija Klučniece:

1. Nekad neatstājiet mazus bērnus vienus kopā ar suņiem! Iegaumējiet – sunim nepatīk, ja viņu traucē, kad viņš ēd un kad guļ.

2. Izskaudiet dzīvnieka diedelē­šanu – nekad nebarojiet suni no galda, neļaujiet to darīt arī bērniem.

3. Nesodiet suni par nodarījumu (piemēram, dārza rakšanu), ja pēc šīs darbības jau pagājis kāds laiks. Suns nespēj saprast sakarību starp nodarīto un sodu.

4. Atcerieties – labs suns ir noguris suns, tāpēc organizējiet dzīvniekam dažādas aktivitātes, rotaļas.

5. Neļaujiet sunim ar priekšķepām lekt virsū cilvēkam – dzīvnieka svars un lielums var traumēt bērnu!

6. Nepieļaujiet, ka suns kļūst par bērna rotaļlietu. Dzīvniekam jārada iespēja atpūsties savā stūrītī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.