Vai sunim dot ēdienu no saimnieka galda? 0
Suņu saimniekiem nereti galvassāpes sagādā četrkājainā drauga ēdienkartes sastādīšana. Daudziem suns ir kļuvis par ģimenes locekli, tādēļ gribas palutināt un dot viņam visu, kas tiek likts pašu galdā. Bet vai vajag?
Mūsu kļūdas – suņa slimība
Visbiežāk kļūdas rodas nezināšanas un nevērības dēļ. Viena no izplatītākajām kļūdām, ko paveic saimnieki lielas mīlestības vārdā, nespējot atteikt mīluļa lūdzošajam acu skatienam, ir viņa barošana ar cukurotiem, sāļiem, trekniem ēdieniem no saimnieku galda.
Šādi rīkojoties, jūs nodarāt kaitējumu suņa veselībai, par ko bieži vien pēc tam nākas dārgi samaksāt – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Jāatceras, ka kucēniem ļoti bīstami ir dot kaulus, šis ierobežojums jāievēro, līdz suņukam ir pilnībā izveidojušies zobi.
Paēdis vai izsalcis?
Barojot suni, jāatceras samērība starp fiziskajām aktivitātēm un ēdienkarti. Palielinoties fiziskajām aktivitātēm, ir jāpalielina arī ēdiena daudzums, bet, ja suns dienas laikā ir pasīvs, attiecīgi jāsamazina arī ēdiena daudzums.
Noteikt vēlamo barības daudzumu var palīdzēt arī suņa uzvedība – ja suns badīgi laiza bļodiņu, atgriežoties pie tās atkal un atkal, tas nozīmē, ka viņš ir izsalcis un barības daudzums jāpalielina.
Pieaugušu suni vēlams barot divas reizes dienā – no rīta un vakarā, bļodiņu novācot jau pēc 15 minūtēm arī tad, ja tā nav izēsta. Atsevišķā traukā vienmēr jābūt pieejamam svaigam dzeramajam ūdenim.
Ēdiens no saimnieku galda – jā vai nē?
Vēloties suni palutināt, tiek pieļauta liela kļūda – dots ēdiens no saimnieku galda. Jau mazam kucēnam būtu jāsaprot, ka nekādā gadījumā viņš nedabūs neko no saimnieka galda. Šim noteikumam nedrīkstētu būt izņēmumi – sunim ēdiens atrodas viņa bļodā. Turklāt tas jāievēro visiem ģimenes locekļiem, arī viesiem, citādi suņa diedelēšana nebūs izskaužama.