Foto: Pixabay

Vai stādiņi ir jāmēslo? 0

Avots: Inita Šteinberga, izdevums “Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Ja sējenīši sākuši dzeltēt, tos labāk izkustināt no vecās augsnes un izpiķēt jaunā, nevis mēslot,” iesaka dārzniecības “Celmu pasaule” saimniece Ineta Rudzīte.

Meklē iemeslus

Attīstības sākumā audziņiem vajadzētu pietikt ar tām barības vielām, kas ir substrātā. Ja tie dzeltē vai bālē, būtu jāapdomā, kāpēc tā gadījies. Tas drīzāk ir nevis barības trūkuma, bet citu apstākļu dēļ. Piemēram, augsne kastītēs ir pārlaistīta vai iekaltēta, augi pārāk agri nepieradināti izlikti saulē vai cietuši no tās trūkuma. Var gadīties, ka augsnes substrāts nav bijis labs. Protams, liels risks ir tad, ja iegādājas nevis gatavu svaigu kūdras substrātu, bet mēģina sēt sēklas dārza augsnē. Ir bijuši gadījumi, kad nezināšanas dēļ sēšanai un stādīšanai izmanto vienkārši neitralizētu kūdras substrātu, kam nav pievienotas nekādas vajadzīgās barības vielas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī stādaudzētājai pašai gadījies, ka kāda tomātu kastīte piemirstas un iekalst, taču pēc atdzirdīšanas un pārstādīšanas augi atkal saņemas un kļūst zaļi un drukni.

Izvēlas substrātu

Panīkušus augus pārstāda apdomīgi. Ja tos tūliņ pārliek ļoti treknā (barības vielām bagātā ) augsnē, tie var nespēt pielāgoties un nīkuļot vai pat iet bojā. Pārstādīšanai audzētāja iesaka sajaukt sēšanai paredzēto substrātu ar barības vielām bagātāko un rupjākas frakcijas stādiem paredzēto substrātu (1:1). Piemēram, dārznieces lietotajai Kaigu kūdrai tie ir 1. un 2. numura substrāti. Šādā substrātu maisījumā pārpiķētie augi attīstās labāk.

Pēc pāris nedēļām augus var samēslot, taču nevajag pārforsēt. Pilnīgi pietiks, ja vieglu barības šķīdumu dos ik pēc pāris nedēļām.

Mēslot drīkst tikai mitru augsni, neiekaltušus augus.

Pārstādītos dēstiņus laista mēreni – tikai nedaudz ap augiem, nepielejot visu podu.

Foto: Inita Šteinberga

Augiem saņemties palīdzēs arī mikrobioloģiskie mēslošanas līdzekļi, kurus piemaisa substrātam. Piemēram, no dārzniekiem ir labas atsauksmes par līdzekli Subtimikss.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.